پایگاه خبری اصناف و بازرگانی

شنبه , ۲۶ خرداد ۱۴۰۳

http://khaneroshan.ir/?p=53719

اعتراف جنجالی افسر ارشد ارتش اوکراین به تلفات گسترده کی‌یف

سرپرست مرکز جذب نیرو و پشتیبانی اوکراین گفت از هر ۱۰ نفری که یک سال پیش برای خدمت در ارتش ثبت نام کرده بودند، دست کم ۹ نفر کشته یا مجروح شده‌اند.

ویتالی برژنی، سرپرست مرکز جذب نیرو و پشتیبانی مدنی در منطقه «پولتاوا» اوکراین با اذعان به تقلای مقامات محلی در جذب نیرو، گفت که از هر ۱۰ نفری که یک سال پیش برای خدمت در ارتش ثبت نام کرده بودند، دست کم ۹ نفر کشته یا مجروح شده‌اند.

به گفته وی، طرح بسیج عمومی در این منطقه تنها ۱۳درصد از هدف‌گذاری اولیه را تکمیل کرده و این یعنی، شهر پولتاوا در تمام منطقه در رده آخر جذب نیرو قرار دارد.

برژنی می‌گوید که ارتش به جذب فوری نیرو نیاز دارد زیرا «از ۱۰۰ نفری اوکراینی که پاییز پارسال به ارتش پیوستند، تنها ۱۰ تا ۲۰ نفر باقی مانده‌اند و باقی کشته، زخمی یا معلول شده‌اند.»

اوکراین اندکی پس از آغاز عملیات نظامی روسیه در این کشور در فوریه ۲۰۲۲، با اعلام بسیج عمومی، اکثر مردان ۱۸ تا ۶۰ ساله را از خروج از کشور منع کرد. آلکسی رزنیکوف، وزیر دفاع سابق این کشور در ماه آگوست گفت که کی‌یف موفق نشده است تا طرح بسیج عمومی کنونی خود را تکمیل کند.

وزارت دفاع اوکراین اوایل ماه جاری با صدرو فرمانی، ثبت نام افراد با شرایط جسمانی وخیم از جمله مبتلایان با هپاتیت، اچ.آی.وی بدون علائم و بیماران مبتلا به سل را مجاز اعلام کرد.

» مطالب توصیه شده

» سایت خوان گروه رسانه‌ای هفت اقلیم هنر

© کپی‌رایت ۲۰۲۲, تمامی حقوق متعلق است به گروه رسانه‌ای چکاد است  |  خانه روشن

» میدان بهارستان، کوچه جورکش، بن‌بست طالقانی، پلاک7

»راه‌های ارتباطی: 36915842-021 ؛ 09377397992