پایگاه خبری اصناف و بازرگانی

چهارشنبه , ۹ خرداد ۱۴۰۳

http://khaneroshan.ir/?p=106

بیت کوئین در یک سال ۳ برابر شد

سقوط دلار به کف سه ساله

بازدهی بیت کوین ۲۹۵ درصد شد

سقوط دلار به کف سه ساله

شاخص دلار به کف سه ساله رسید تا طلا رشد قیمت را تجربه کند بیت کوین نیز پس از یک اصلاح دوباره صعود را از سرگرفت تا بازدهی یک ساله خود را به مرز ۳۰۰ درصد برساند.

بر اساس گزارش اقتصادنیوز، بعد از اینکه طلا و بیت کوین در روزهای اخیر استراحتی به خود دادند و نفسی تازه کردند، دوباره در روزی که گذشت روندی صعودی را آغاز کردند.

بر اساس گزارش اینوستینگ، قیمت طلا برای دومین روز متوالی در روز چهارشنبه افزایش یافت. بعد از سقوط دلار به پایین ترین سطح تقریباً سه ساله ، خریداران بیشتری به سمت فلز زرد متمایل شدند ، که به عنوان یک پناهگاه ضد تورمی و رقیب دلار برای سرمایه‌گذاران به حساب می آید.

طلا در حال اتمام سال ۲۰۲۰ است و در چهار روز کاری از پنج روز کاری گذشته ۱۲ درصد افزایش یافته است و از کف قیمت ۱۸۷۰ دلار بالاتر آمد. این فلز گرانبها برای سال میلادی ، ۲۲٪ افزایش یافته است.هرچند که سودهای روزانه طلا در هفته پایانی سال چشمگیر نیستند ، به طوری که صعود به روزهای سه شنبه و چهارشنبه فقط ۰٫۷ درصد است.

قیمت طلا در روزهای آخر ۲۰۲۰

در معاملات روز چهارشنبه ، معاملات آتی طلای آمریکا برای تحویل در ماه فوریه ، با ۱۰٫۵۰ دلار یا ۰٫۶٪ افزایش به ۱۸۸۹ دلار رسید. در روز قبل ، طلای فوریه ۲٫۵۰ دلار معادل ۰٫۱٪ سود کسب کرد.قیمت لحظه ای طلا نیز ۱۸۹۰٫۸۰ دلار بود که ۱۲٫۳۸ دلار یا ۰٫۷ درصد رشد داشت.نرخ برابری دلار که در برابر سبد شش ارز اصلی قرار گرفت ، در پایین‌ترین ارزش خود نسبت به آوریل ۲۰۱۸ سقوط کرد و به زیر ۸۹٫۵۲ معامله شد.

ضعف دلار از طلا حمایت کرد

جوئل فرانک ، تحلیلگر فنی طلا که برای وبلاگ بورس جهانی می نویسد ، گفت: ضعف دلار آمریکا نیروی محرک برای دستاوردهای گسترده در بازارهای فلزات گرانبها بوده است. بیشتر موسسات پیش‌بینی تضعیف بیشتر دلار را برای سال ۲۰۲۱ کرده اند. زیرا رشد جهانی ، در نیمه دوم سال ، به هر حال ، با نزدیک شدن اقتصادهای بزرگ از رهایی کرونا، شاهد بهبود چشمگیری است. اگرچه ارزش دلار آمریکا با بالاترین سطح ارزش خود خود در سال ۲۰۲۰ فاصله زیادی ندارد اما به نظر می‌رسد معامله‌گران علاقه دارند با پیش کشیدن تضعیف دلار در سال آینده زمینه را برای سودگیری در بازارهای دیگر فراهم کنند.

این سایت به سرمایه‌گذاران پیشنهاد می‌کند در مدت کوتاه باقی مانده در سال ۲۰۲۰، طلا بخرند. البته این سایت تحلیلی به سرمایه‌گذاران خرید دلار را نیز پیشنهاد می‌کند.

افزایش دوباره قیمت نفت

بر اساس گزارش سی ان بی سی، در بازار نفت بسته کمک مالی ویروس کرونا در آمریکا و کاهش موجودی نفت خام از قیمت‌ها پشتیبانی  کردند.

معاملات آتی نفت خام برنت با ۱۰ سنت یا ۰٫۲ درصد افزایش به ۵۱٫۱۹ دلار در هر بشکه رسید و نفت خام وست تگزاس اینترمدیت (WTI) با ۹ سنت یا ۰٫۲ درصد رشد به ۴۸٫۰۹ دلار در هر بشکه رسید.استفان اینس ، استراتژیست ارشد بازار جهانی در Axi ، گفت: قیمت‌های نفت با یک دلار ضعیف‌تر در طی یک شب نوسان داشت و سرانجام در گزارش موجودی اسنتیتوی نفت آمریکا حامی خود را پیدا می‌کند. امروز صبح انستیتوی نفت آمریکا در گزارشی موجودی نفت خام را بسیار بیشتر نسبت به پیش‌بینی کارشناسان، برای هفته منتهی به ۲۵ دسامبر اعلام کرد.

۲۹۵ درصد افزایش قیمت بیت کوین در یک سال

قیمت بیت کوین (BTC) پس از به پایان رسیدن رکورد آخر هفته، چند روز طول کشید تا نفسی تازه کند. اوایل صبح چهارشنبه یکبار دیگر سرعت صعودی خود را از سر گرفت و  رقم ۲۸۵۷۹٫۵۹ دلار را به ثبت رساند.

پیش از سقوط مجدد به ۲۷،۷۷۲٫۹۹ دلار ، در ۲۴ ساعت گذشته ۴٫۱۴٪ افزایش داشت. قیمت بیت‌کوین از سال گذشته بیش از ۲۹۵٪ افزایش یافته است.

» مطالب توصیه شده

» سایت خوان گروه رسانه‌ای هفت اقلیم هنر

© کپی‌رایت ۲۰۲۲, تمامی حقوق متعلق است به گروه رسانه‌ای چکاد است  |  خانه روشن

» میدان بهارستان، کوچه جورکش، بن‌بست طالقانی، پلاک7

»راه‌های ارتباطی: 36915842-021 ؛ 09377397992