پایگاه خبری اصناف و بازرگانی

چهارشنبه , ۶ تیر ۱۴۰۳

راه اندازی اورژانس دونده در مناطق پرازدحام تهران

محمداسماعیل توکلی در آیین بدرقه راهیان سلامت نوروزی اورژانس کشور در تالار شهید سلیمانی ستاد وزارت بهداشت، گفت: اورژانس دونده در مناطقی همچون بازار تهران با تجهیزات کامل راه اندازی شده و زمان امدادرسانی در این منطقه از ۳۵ دقیقه به ۱۳ دقیقه کاهش یافته است.

وی افزود: امسال با راه اندازی پایگاه تخصصی هوایی و به کارگیری ۲۲۰ موتورلانس‌ که برای اولین بار بعد از ۱۰ سال انجام شد، زمان رسیدن به بالین بیمار در تهران به ۱۰ دقیقه رسید.

وی با بیان اینکه امسال در اورژانس استان تهران به تمام اهدافمان رسیدیم، افزود: موتورلانس ها هزینه اورژانس را تا ۲۳ درصد کاهش دادند.

رییس سازمان اورژانس استان تهران بیان داشت: امسال همچنین اورژانس استان تهران یکپارچه شده و ۹ ستاد فرماندهی در ۹ نقطه استان تهران ایجاد شد.

توکلی با بیان اینکه امسال به طور میانگین شاهد روزانه ۱۱ هزار تماس و انجام ۳۵۰۰ ماموریت و در مجموع یک میلیون و ۸۵۰ هزار ماموریت و ۲.۵ میلیون تماس به اورژانس تهران بودیم، گفت: ۶۷ پایگاه اورژانس استان به طور کامل بازسازی شده که بی سابقه بوده است.

وی ادامه داد: همچنین ستاد فرماندهی کلان ناحیه غرب اورژانس استان تهران پس از ۱۶ ساخته شد و بزرگترین انبار اورژانس با کمک خیرین در منطقه خاوران تهران ساخته شده که امی داریم توسط وزیر بهداشت افتتاح شود.

وی از افتتاح ۱۰ پایگاه جدید اورژانس در استان تهران خبر داد و گفت: ۷ پایگاه نیز بزودی به بهره برداری می رسد.

رییس سازمان اورژانس استان تهران گفت: امسال رکورد آموزش در استان زده شد و ۱۲ هزار و ۲۴۵ نفر آموزش تخصصی دیدند و ۲۱ هزار نفر از مردم نیز در خصوص چهارشنبه آخر سال آموزش دیدند.

توکلی ادامه داد: در سال ۱۴۰۲ پنج بالگرد نشین افتتاح شد و ششمین بالگرد نشین نیز امروز در دماوند به بهره برداری رسید.

وی با بیان این‌که ساماندهی مراکز پیام در سطح استان و نظارت بر آمبولانس های خصوصی تقویت شده است، گفت: در استان تهران ۲۹۵ پایگاه اورژانس داریم که باید به ۷۱۵ پایگاه افزایش یابد و فرسودگی ناوگان سالانه ۱۵۰ میلیارد تومان هزینه بر ما تحمیل می کند.

وی در پایان ضمن قدردانی از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت برای پوشش خبری برنامه های اورژانس کشور و استان تهران، یادآور شد: طی حدود ۲۰ سال خدمتم تنها دوره ای است که می بینم وزیر بهداشت شخصاً مکررا پیگیر اقدامات و توسعه اورژانس در کشور است و ما قدردانیم.

» مطالب توصیه شده

» سایت خوان گروه رسانه‌ای هفت اقلیم هنر

© کپی‌رایت ۲۰۲۲, تمامی حقوق متعلق است به گروه رسانه‌ای چکاد است  |  خانه روشن

» میدان بهارستان، کوچه جورکش، بن‌بست طالقانی، پلاک7

»راه‌های ارتباطی: 36915842-021 ؛ 09377397992