پایگاه خبری اصناف و بازرگانی

چهارشنبه , ۶ تیر ۱۴۰۳

http://khaneroshan.ir/?p=56775

وزیر راه و شهرسازی از اتمام طرح مسکن مهر تا پایان دولت سیزدهم خبر داد

مهرداد بذرپاش با بیان این‌که یکی از سیاست‌های دولت سیزدهم تکمیل واحدهای باقیمانده مسکن مهر است، اظهار کرد:‌ در ابتدای دولت سیزدهم ۲۴۰ هزار واحد مسکن مهر نیمه تمام به ارث رسید که اکنون ۱۲۴ هزار واحد این طرح به مردم تحویل شده است.

وی با بیان این‌که ما هم می‌توانستیم مانند دولت قبل بگوییم مردم مسکن مهر را تکمیل کنند، ادامه داد: اما این دولت شجاعانه پای کار آمد و در حال اتمام پروژه‌های نیمه‌تمام طرح مسکن مهر آمده است. رییس جمهوری وضعیت را می دانست و شجاعانه وارد شد، اقدامی که رشد منفی مسکن را مثبت کرده است.

وی با بیان این‌که مسکن مهر تا پایان دولت سیزدهم به اتمام می‌رسد، افزود:‌دولت سیزدهم تلاش دارد تا قبل از اتمام فعالیت، سرانه‌های شهرهای جدید را تکمیل و با استاندارد به مردم تحویل دهد.

به گزارش تسنیم، ابوالفضل نوروزی مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی نیز درباره طرح مسکن مهر گفته است:‌تاکنون ۱۲۴ هزار واحد در کل کشور به بهره برداری رسیده و به مردم قول می دهیم تا پایان سال آینده (۱۴۰۳) کل پرونده مسکن مهر را در شهرهای مختلف ببندیم.

وی با بیان این‌که پیشرفت فیزیکی ۶۸ هزار واحد مسکن مهر به ۷۵ درصد رسیده است، افزود:‌ ۳۰ هزار واحد مسکن مهر مشکل حقوقی و تعاونی دارند که از طریق وزارت تعاون و سازمان ملی زمین پیگیر رفع مشکلات آنها هستیم.

وی گفت: دلیل اصلی عدم پیشرفت و تکمیل واحدهای مسکن مهر آن بوده که دولت در گذشته در پروژه‌های مسکونی نقش پیمانکار را داشته و همین امر دلیل اصلی تاخیر در تحویل واحدهای مسکونی بوده است. در صورتی که اگر خود مردم کارفرما شوند و ما بتوانیم از ظرفیت‌های مردمی‌سازی استفاده کنیم سرعت اجرا پروژه‌ها دوبرابر می‌شود و در این بخش دولت باید خود نظارت بر پروژه‌ها را برعهده بگیرد تا سرعت اجرا افزایش یابد.

» مطالب توصیه شده

» سایت خوان گروه رسانه‌ای هفت اقلیم هنر

© کپی‌رایت ۲۰۲۲, تمامی حقوق متعلق است به گروه رسانه‌ای چکاد است  |  خانه روشن

» میدان بهارستان، کوچه جورکش، بن‌بست طالقانی، پلاک7

»راه‌های ارتباطی: 36915842-021 ؛ 09377397992