پایگاه خبری اصناف و بازرگانی

شنبه , ۲۶ خرداد ۱۴۰۳

شرط بیمه شدن دستفروشان

سعید بیگی در تشریح روند شناسنامه دار شدن دستفروشان و اخذ مجوز از درگاه ملی مجوزها گفت: با هماهنگی دولت دستفروشان می توانند از طریق درگاه ملی مجوزها برای مشاغل سیار مجوز دریافت کنند که در این فرایند آنها در مرحله دوم باید از طریق سامانه دیگری که در اپلیکیشن شهرزاد آماده خواهد شد می‌توانند از محل فعالیت خود مطلع شوند.

وی افزود: پس از شناسایی دستفروشان و شناسنامه‌دار شدن آنها این افراد بیمه خواهند شد و با اخذ مجوز از درگاه ملی مجوزها می توانند برای جواز کسب از طریق اتحادیه اقدام کنند. بی‌تردید برای مشاغل سیار با اخذ این مجوز مالیاتی هم دریافت نخواهد شد.

وی ادامه داد: شهرداری تهران درباره دستفروشان با دو موضوع دستفروشان و موضوع سد معبر روبرو است که در واقع سد معبر موضوعی جدا از مسئله دستفروشان است. در سنوات گذشته هیچ گاه این دو مسئله از هم تفکیک نشد، در حالی که در بحث سد معبر، مردم از این مسئله ناراضی هستند که در کنار این موضوع عده‌ای از افراد را داریم به نام دستفروش که عمده آن‌ها در حال کسب روزی حلال هستند. در دوره جدید مدیریت شهری شهردار تهران تاکید کردند که از فرصت دستفروشی استفاده و معضلات این موضوع که به سد معبر برمی‌گردد، حل شود.

وی تاکید کرد: لزوما وجود دستفروشی به معنای وجود مشکلات اقتصادی نیست، هر چند مشکلات اقتصادی هم بر شیوع این پدیده تاثیر می‌گذارد، ولی اصل چیزی که دستفروشی را رونق می‌دهد سود و منفعت آن است.

مدیرعامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل با اشاره به اینکه رویکرد ما در شهرداری تهران رویکرد برخورد با دستفروشی نیست، افزود: موضوع سد معبر را از دستفروشی جدا کردیم و با کمک همه نهادهای مرتبط رسمیت بخشیدن به دستفروشی را نیز انجام خواهیم داد.

وی افزود: در همین راستا امکان اخذ مجوز مشاغل سیار در درگاه ملی مجوزها فراهم شده که امکان بیمه شدن و اخذ جواز کسب را برای دستفروشان فراهم می کند.

» مطالب توصیه شده

» سایت خوان گروه رسانه‌ای هفت اقلیم هنر

© کپی‌رایت ۲۰۲۲, تمامی حقوق متعلق است به گروه رسانه‌ای چکاد است  |  خانه روشن

» میدان بهارستان، کوچه جورکش، بن‌بست طالقانی، پلاک7

»راه‌های ارتباطی: 36915842-021 ؛ 09377397992