پایگاه خبری اصناف و بازرگانی

چهارشنبه , ۹ خرداد ۱۴۰۳

اجلاس پایانی سال ۱۴۰۲ اتاق اصناف تهران برگزار شد

آخرین اجلاس ماهانه اتاق اصناف تهران با حضور حمیدرضا رستگار، رئیس و هئیت رئیسه اتاق اصناف و اکثریت روسای اتحادیه‎های صنفی تهران با محوریت بررسی بودجه پیشنهادی ۱۴۰۳ اتاق اصناف و اتحادیه های صنفی تهران امروز چهارشنبه ۱۶ اسفند ۱۴۰۲ در سالن همایش‎های این اتاق تشکیل شد.

در ابتدای این اجلاس حمیدرضا رستگار، رئیس اتاق اصناف تهران در بیاناتی ضمن اشاره اجمالی به پیگیری‎ها و عملکرد هیئت رئیسه در طول یک ساله گذشته گفت: در مدتی که سپری شد علی‎رغم تمام چالش‎ها و موانع بسیار در مسیر پیگیری مسائل و مشکلات اصناف؛ هیئت رئیسه از هیچ تلاش و کوششی بازنماند و تمام اهتمام خود را به کار گرفت تا گره از کار اصناف و در واقع گره کار مردم باز کند.

رئیس اتاق اصناف تهران با تاکید بر اینکه اصل کار ما احقاق حق اصناف است بیان کرد: برای موفقیت در این مسیر بدون شک نیازمند همت جمعی و هم‎افزایی همه مسئولان، روسای اتحادیه ها و بزرگان صنفی هستیم که در صورت تحقق این امر قسمت اعظم راه پیموده و موفقیت حاصل می‎گردد.

رستگار با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر واگذاری کار مردم به مردم گفت: علی رغم این موضوع متاسفانه برخی مراکز و سازمان‎های دولتی در ادوار مختلف موجبات جدایی برخی از اتحادیه‎های صنفی را ایجاد کرده و این رویه همچنان ادامه دارد. می‎خواهند با تصمیمات سلیقه‎ای و لحظه‎ای به عناوین مختلف باعث جدایی اتحادیه‎ها شوند.

وی با بیان اینکه اصناف مانایی دارند و ماندگار هستند تاکید کرد: نمی‎خواهند قدرت ما را تمام و کمال به خودمان واگذار کنند. آنها فقط به فکر اجرای ابلاغیه ها هستند؛ بدون اینکه تاثیر و مفید و غیرمفید بودن آن را بر بخش اعظمی از گروه های صنفی بررسی کنند و بر این اساس موجب برهم زدن روال کاری اصناف می شوند؛ غافل از اینکه اصناف همیشه مانایی دارند و ماندگار هستند؛ چرا که بخش مهمی از بدنه مردم و بخش خصوصی محسوب می شوند.

رئیس اتاق اصناف تهران با تاکید بر اینکه حق گرفتنی است افزود: سال ۱۴۰۲ کسبه با توجه به اوضاع اقتصادی شرایط بسیار سختی را متحمل شدند؛ اما بازهم از پا ننشستند؛ چرا که ما نیامدیم که برویم ما آمدیم که بمانیم و تفاوت اصناف با بخش دولتی و مسئولان دولتی در همین پویایی و مانایی است؛ لذا تمام تلاش خود را برای احقاق حق‎مان به کار خواهیم گرفت.

وی همچنین از روسای اتحادیه‎های صنفی خواست تا با اطلاع رسانی و هماهنگی با واحدهای صنفی در ایام پایانی سال شرایطی را فراهم سازند که نسبت به شرایط مردم منعطف بوده و هوای آنها را داشته باشند تا همه بتوانند نیازهای شب عید و ایام مبارک ماه رمضان را تامین کنند.

در ادامه این جلسه و پس از بیانات رئیس اتاق اصناف تهران، اجلاس وارد دستور کار شد و پس از بحث و بررسی تصمیمات لازم اتخاذ شد.

» مطالب توصیه شده

» سایت خوان گروه رسانه‌ای هفت اقلیم هنر

© کپی‌رایت ۲۰۲۲, تمامی حقوق متعلق است به گروه رسانه‌ای چکاد است  |  خانه روشن

» میدان بهارستان، کوچه جورکش، بن‌بست طالقانی، پلاک7

»راه‌های ارتباطی: 36915842-021 ؛ 09377397992