پایگاه خبری اصناف و بازرگانی

یکشنبه , ۱۳ اسفند ۱۴۰۲

http://khaneroshan.ir/?p=55917

درگیری مردم با نانوایان به دلیل قطعی کارت‌خوان نانوایی‌ها

به گفته محمد سلیمانی، رئیس اتحادیه نانوایان سنگکی تهران قطعی کارتخوان‌ها‌، صبح روز پنج شنبه ۱۹ بهمن به اختلال در عرضه نان و در برخی نقاط به درگیری میان مردم و نانوایان انجامید.

رئیس اتحادیه نانوایان سنگکی تهران درباره قطعی کارت‌خوان‌های «نانی‌نو» در نانوایی‌ها گفت: از پنج صبح روز پنج شنبه ۱۹ بهمن که نانوایان کار خود را شروع کردند متوجه قطعی کارت‌خوان‌های نانوایی شدند. این قطعی تا ساعت ۱۱ و ۱۰ دقیقه صبح ادامه داشت اما از آن ساعت اتصالات برقرار و پرداخت از طریق نانی نو انجام شد.

وی افزود: هنوز دلیل این قطعی مشخص نشده اما این اتفاق سبب سردرگمی نانوایان شد، زیرا آنها در مواجهه با این قطعی یا مجبور بودند پخت را متوقف کنند و یا از مردم پول نقد بگیرند در حالی که بیشتر مردم پول نقد ندارند و نانوایی‌ها هم این ذهنیت را دارند که در صورت فروش نان با پول نقد و کاهش تعداد پرداخت‌های انجام‌شده از طریق کارتخوان نانی نو سهمیه آرد آنها کاهش پیدا می‌کند در نتیجه حاضر به فروش نان با پول نقد نمی‌شوند؛ این اتفاق در نقاطی به ایجاد درگیری بین نانوا و مردم هم انجامید.

سلیمانی اظهار کرد: این قطعی البته از طریق پیامک به نانواها اطلاع داده شده بود.

رئیس اتحادیه نانوایان سنگکی تهران خاطرنشان کرد: این مشکلات از آنجا ناشی می‌شود که ارائه کارتخوان به نانوایی‌ها در انحصار یک شرکت است، اگر این انحصار شکسته شود و یک یا چند شرکت دیگر هم بتوانند کارتخوان در اختیار نانوایی‌ها قرار دهند در صورت قطعی یک کارتخوان نانوایان می‌تواند از کارتخوان دیگری استفاده کند.

وی تصریح کرد: پشتیبانی این شرکت به هیچ وجه خوب نیست و از زمان خرابی ساعت مشخصی را برای اتصال دوباره به اتحادیه اعلام نکردند و تنها هر ۱۰ دقیقه یک بار می‌گفتند ۱۰ دقیقه دیگر وصل می‌شود تا سرانجام در ساعت ۱۱ و ۱۰ دقیقه وصل شد، این در حالی است که نانوایی‌ها و مردم نمی‌دانستند این قطعی ممکن است تا چه زمانی طول بکشد و اتحادیه هم امکان اطلاع‌رسانی به همه نانوایی‌ها را ندارد.

وی گفت: ما پیش‌تر درباره احتمال وقوع چنین مشکلی با مسئولان صحبت کرده بودیم با این حال تاکنون راهکاری اندیشیده نشده است.

» مطالب توصیه شده

» سایت خوان گروه رسانه‌ای هفت اقلیم هنر

© کپی‌رایت ۲۰۲۲, تمامی حقوق متعلق است به گروه رسانه‌ای چکاد است  |  خانه روشن

» میدان بهارستان، کوچه جورکش، بن‌بست طالقانی، پلاک7

»راه‌های ارتباطی: 36915842-021 ؛ 09377397992