پایگاه خبری اصناف و بازرگانی

یکشنبه , ۱۳ اسفند ۱۴۰۲

http://khaneroshan.ir/?p=55899

تا آخر سال افزایش قیمت مرغ نخواهیم داشت

اصلی‌ترین مبحث مطروحه در اتحادیه صنف پرنده و ماهی تهران و فروشندگان آن و نیز واحدهای صنفی مربوطه به «مرغ» تعلق دارد و سایر اقلام و کالاها چه خوراکی و چه تزئینی و آکواریومی به درجه اهمیت مرغ نمی‌رسند.

اما مواردی پیش آمده که همین یک قلم کالای ضروری و اساسی در زندگی شهروندان هم به لحاظ قیمت یا دسترسی و میزان عرضه در بازار با چالش‌هایی مواجه شده؛ یک خبرِ کوتاه در خصوص قیمت این ماده پروتئینی که حالا دیگر به واسطه قیمت پایین‌تر، جای گوشت قرمز را هم گرفته، می‌تواند صفوف طولانی را مقابل مراکز توزیع مرغ شکل دهد؛ اتفاقی که سال‌های گذشته شاهد رخداد آن بوده‌ایم.

اما مرغ، این کالای اساسی در شب عید چه وضعیتی خواهد داشت، به لحاظ قیمت تا چه‌ حد خرید آن شهروندان را به زحمت خواهد انداخت و آیا این کالا با افزایش قیمت مواجه خواهد بود و در کل، وضعیت بازار مرغ در شب عید با کمبود خاصی مواجه خواهد شد یا خیر؟

در خصوص این موارد و سایر مسائل معتنابهِ مرغ با رئیس اتحادیه صنف پرنده و ماهی‌فروشان، گفتگو کرده‌ایم.

مهدی یوسف‌خانی، ضمن توضیح مشکل عمده این اتحادیه صنفی و واحدهای مرتبط با آن که عمدتا به بحث نرخ‌گذاری مربوط می‌شود به تشریح بازار مرغ در شب عید پرداخته است.

به گفته او «قیمت‌های مصوبی که وزارت جهاد کشاورزی اعلام می‌کند، خیلی‌وقت‌ها با قیمت‌های بازار مطابقت نداشته و اعضای ما از این‌جهت مشمول جرایم نابحق می‌شوند.»

» مطالب توصیه شده

» سایت خوان گروه رسانه‌ای هفت اقلیم هنر

© کپی‌رایت ۲۰۲۲, تمامی حقوق متعلق است به گروه رسانه‌ای چکاد است  |  خانه روشن

» میدان بهارستان، کوچه جورکش، بن‌بست طالقانی، پلاک7

»راه‌های ارتباطی: 36915842-021 ؛ 09377397992