پایگاه خبری اصناف و بازرگانی

یکشنبه , ۱۳ اسفند ۱۴۰۲

ایرلاین‌های خارجی در پروازهای داخلی

وزیر راه با تاکید بر اینکه سوداگری در بلیت پروازهای داخلی قطع می‌شود، گفت: ۱۰۰ درصد با انجام برخی پروازهای داخلی توسط شرکت‌های هواپیمایی خارجی موافق هستم.

مهرداد بذرپاش امروز در حاشیه مراسم افتتاح پروژه‌های مهرآباد در جمع خبرنگاران درباره بلیت پروازهای داخلی اظهار داشت: برخی شرکت‌ها در دیوان عدالت حاضر شده بودند برای نرخ بلیت مصوبه ای داشتند بعد از مدتی مصوبه موقوف الاجرا شد.

وی ادامه داد: شرکت‌های هواپیمایی باید حتما قوانین را رعایت کنند، سوخت ارزان در اختیار آنها است. فرودگاه‌های کشور هم با ایرلاین ها همکاری می‌کنند و در موضوع بدهی با آنها راه می‌آیند.

وزیر راه و شهرسازی اضافه کرد: سوداگری بلیت در صنعت هوایی باید جمع شود و به حداقل برسد، این صرف توسعه ناوگان و اصلاح حقوق و دستمزد نمی‌شود.

بذرپاش گفت: پلتفرم‌های مجازی هم مقرر شده است در موضوع نرخ بلیت موارد را اصلاح کنند.انشالله تا شب عید ساماندهی می‌شود.

وی ادامه داد: با شرکت‌های هواپیمایی جلساتی برگزار می‌شود، ما راضی نیستیم شرکت‌ها از عملیات انتقال مسافر زیان کند و زیان هم نمی‌کنند.

بذرپاش افزود: در حوزه روش عرضه بلیت و خدمات فرودگاهی و مجوزها پروازی اصلاحات اساسی در حال انجام است، رویه های ما در تعامل در صنعت باید اصلاح شود.

وی همچنین در پاسخ به سوال خبرنگاران در موضوع انجام برخی پروازهای داخلی توسط شرکت‌های هواپیمایی خارجی گفت: ۱۰۰ درصد با انجام برخی پروازهای داخلی توسط شرکت‌های هواپیمایی خارجی موافق هستم.

* سرمایه‌گذاری خارجی در بنادر

وی گفت: تعداد قابل توجهی پروژه بندری داریم که تا قبل از سال جدید با حضور رییس‌جمهور افتتاح می‌شود، اغلب بنادر ما سرمایه‌گذاری خارجی دارند، چینی‌ها هم برای بنادر شمال و جنوب کشور آماده سرمایه‌گذاری هستند.

بذرپاش تصریح کرد: شهر ساحلی جدید خلیج فارس و مکران مرکزی عملیات اجرایی آن آغاز شد، بانک مسکن همکاری می‌کند، در برخی شهرهای جدید چینی‌ها برای سرمایه‌گذاری استقبال می‌کند.

» مطالب توصیه شده

» سایت خوان گروه رسانه‌ای هفت اقلیم هنر

© کپی‌رایت ۲۰۲۲, تمامی حقوق متعلق است به گروه رسانه‌ای چکاد است  |  خانه روشن

» میدان بهارستان، کوچه جورکش، بن‌بست طالقانی، پلاک7

»راه‌های ارتباطی: 36915842-021 ؛ 09377397992