پایگاه خبری اصناف و بازرگانی

یکشنبه , ۱۳ اسفند ۱۴۰۲

http://khaneroshan.ir/?p=54690

سرپرست مرکز ملی صنایع خلاق و فرش ایران خبر داد:
رشد صادرات صنعت اسباب بازی ایران تا ۵۰ میلیون دلار

سرپرست مرکزی ملی صنایع خلاق و فرش ایران گفت: در حوزه صادرات اسباب بازی از سال ۱۳۹۹ زیر ۳۰ میلیون دلار بود که در سال ۱۴۰۱ به ۳۸ میلیون دلار است که برنامه‌ریزی برای امسال به ۵۰ میلیون دلار است.

به گزارش خانه روشن، «محمدرضا زارع‌برزشی» سرپرست مرکز ملی صنایع خلاق و فرش ایران، روز یکشنبه در رویداد توسعه و تبادل فن‌آوری در عرصه صنعت اسباب بازی اظهار داشت: پنج ماه گذشته با معاونت علمی و دانش‌بنیان ریاست جمهوری تفاهمنامه‌ای در حوزه صنعت اسباب‌بازی امضا کردیم.

وی افزود: همچنین صنعت راهبردی که چندین سال مغفول مانده بود تدوین شد تا شاهد برگزاری رویدادهای هم‌افزا با شرکت‌های دانش‌بنیان و تبدیل ایده به محصول با مشارکت سرمایه‌گذاران و تولیدکنندگان باشیم.

سرپرست مرکز ملی صنایع خلاق و فرش ایران ادامه داد: همچنین برنامه پنج ساله صنعت اسباب‌بازی را با بهره‌برداری از نقطه نظرات بخش دولتی و خصوصی تدوین کردیم که چهار هدف کلان از جمله فرهنگ‌سازی حمایت از تولید جلوگیری از قاچاق و واردات و توسعه صادرات دارد.

وی با اشاره به اینکه تنها تجهیزات اولیه صنعت اسباب بازی وارد کشور می‌شود، خاطرنشان کرد: در سال ١۴٠٠، ۱۷.۴ میلیون دلار سهم واردات بود که در سال ١۴٠١ به ١۵.٣ میلیون دلار رسید.

زارع‌برزشی همچنین گفت: در سال ١٣٩٩، ٣٧۶ میلیون دلار قاچاق اسباب‌بازی که از این رقم ١۵٢ میلیون دلار قاچاق اسباب بازی الکترونیکی بود، ضمن اینکه ٢۴ نهاد در صنعت اسباب‌بازی وظیفه دارند که جلوی قاچاق و سایر موارد را بگیرند.

» مطالب توصیه شده

» سایت خوان گروه رسانه‌ای هفت اقلیم هنر

© کپی‌رایت ۲۰۲۲, تمامی حقوق متعلق است به گروه رسانه‌ای چکاد است  |  خانه روشن

» میدان بهارستان، کوچه جورکش، بن‌بست طالقانی، پلاک7

»راه‌های ارتباطی: 36915842-021 ؛ 09377397992