پایگاه خبری اصناف و بازرگانی

سه شنبه , ۲۸ فروردین ۱۴۰۳

http://khaneroshan.ir/?p=54566

بازداشت پدری که از کودکش در اینستاگرام سو ء استفاده می کرد؛
جذب «فالــوور» به قیمت آسیب به فرزندان

پدری که پسر ۶ ساله‌اش را وادار می‌کرد مقابل دوربین از الفاظ رکیک استفاده و تظاهر به شُرب خمر کند تا وی با انتشار این تصاویر در فضای مجازی دنبال‌کننده برای خود جذب کند از سوی پلیس فتا دستگیر شد.

به گزارش خانه روشن؛ چندی قبل در شبکه‌های مجازی کلیپ‌های پسربچه کوچکی پربازدید شده بود که با شیرین‌زبانی کودکانه، رفتاری بزرگسالانه از خود نشان می‌داد و گاه نیز رفتار و حرکات و الفاظ نامناسب به‌کار می‌برد که با واکنش‌های کاربران روبه‌رو شد.

سرهنگ داوود معظمی گودرزی، رئیس‌پلیس فتا تهران بزرگ در تشریح جزئیات این پرونده گفت: به‌دنبال انتشار ویدیوهایی با محتوای فحاشی، تظاهر به شراب‌خواری و… از سوی یک کودک در فضای‌ مجازی و عادی‌انگاری این عمل زشت که منجربه ناراحتی و ایجاد دغدغه برای مردم نیز شده بود، رسیدگی به موضوع باتوجه به درخواست‌های بی‌شمار کاربران شبکه‌های اجتماعی برای برخورد قانونی با تولیدکننده این ویدیوها در دستور کار قرار گرفت.

رئیس‌پلیس فتای پایتخت ادامه داد: در ادامه کارشناسان پلیس فتا تحقیقات خود را آغاز کرده و با روش‌های فنی، گرداننده صفحه اینستاگرامی منتسب به این کودک را که پدر همین پسر شش‌ساله بود، شناسایی و با هماهنگی قضایی او را در یکی از محله‌های جنوبی تهران بزرگ دستگیر و به پلیس فتا پایتخت منتقل کردند.

کلیپ‌های تولید و منتشرشده از سوی این فرد نقض آشکار حقوق کودکان و از مصادیق بارز کودک‌آزاری بود، علاوه‌بر آن ترویج شراب‌خواری، نوچه‌پروری، به‌کار بردن الفاظ رکیک جنسی توسط کودکان و… با اجبار پدرش بوده است.

معظمی گودرزی بااشاره به انجام تحقیقات از پدر این کودک گفت: متهم اعتراف کرد که به همراه دوستانش اقدام به تولید و انتشار ویدیو از پسر شش‌ساله‌اش کرده و قصد داشته تا از طریق جذب دنبال‌کننده برای صفحه اینستاگرامی خود، درآمدزایی کند.

رئیس‌پلیس فتا پایتخت با بیان اینکه متهم بشدت از این بابت ابراز تأسف و از شهروندان بابت جریحه‌دار شدن افکارعمومی عذر خواهی کرد، گفت: متهم‌ همچنین بیان داشت که در تصاویر شراب‌خواری فرزندش عمل شرب‌خمری انجام نگرفته و فقط شبیه‌سازی با آب ونوشیدنی انرژی‌زا انجام داده است.

وی بااشاره به اینکه برای چندمین‌بار است که شاهد اتفاقات این‌چنینی هستیم، خاطرنشان کرد: هموطنان اطمینان داشته باشند پلیس فتا فرماندهی‌انتظامی تهران بزرگ ضمن هشدار به افرادی که جهت دیده‌شدن  یا جذب دنبال‌کننده در فضای مجازی به هر ترفندی حتی سوء‌استفاده از اطفال روی می‌آورند مطابق با قانون و با قاطعیت برخورد می‌کند.

» مطالب توصیه شده

» سایت خوان گروه رسانه‌ای هفت اقلیم هنر

© کپی‌رایت ۲۰۲۲, تمامی حقوق متعلق است به گروه رسانه‌ای چکاد است  |  خانه روشن

» میدان بهارستان، کوچه جورکش، بن‌بست طالقانی، پلاک7

»راه‌های ارتباطی: 36915842-021 ؛ 09377397992