پایگاه خبری اصناف و بازرگانی

جمعه , ۳۱ فروردین ۱۴۰۳

http://khaneroshan.ir/?p=51309

مالیات مهم ترین مشکل صنف در سال جاری

رئیس اتحادیه تولیدکنندگان و فروشندگان بستنی و آبمیوه تهران با انتقاد از عملکرد اداره بهداشت گفت:  تاخیر در صدور تاییدیه بهداشت صدور پروانه کسب را به تعویق می اندازد.این ممکن است متقاضیان مجوز را به چالش بکشاند

محسن مبرا، رئیس اتحادیه تولیدکنندگان و فروشندگان بستنی و آبمیوه و نوشابه های تهران در گفت وگو با پایگاه خبری اتاق اصناف تهران گفت: مشکل مهمی که همکاران من با سازمان بهداشت دارند، تاخیر در صدور تاییدیه بهداشت برای اخذ پروانه کسب است. گاه ضوابط سختگیرانه اداره بهداشت باعث به تعویق افتادن تاییدیه بهداشت و به دنبال آن تاخیر در صدور پروانه کسب می شود و این ممکن است متقاضیان مجوز را به چالش بکشاند. از مسئولان اداره بهداشت خواهشمندیم با صدور به موقع تاییدیه بهداشت به همکاران من در اخذ مجوز کمک کنند.

بالا بودن هزینه های جاری باعث نارضایتی کسبه شده است

مبرا در آخرین وضعیت کسب و کار صنف خود بیان کرد: در حال حاضر هیچ کدام از همکاران من در این صنف از وضعیت کسب وکار خود راضی نیستند. با وجود اینکه در فصل تابستان به سر می بریم و فصل رونق صنف ماست ولی بالا بودن هزینه های جاری باعث نارضایتی کسبه شده است.

وی افزود: چند برابر شدن مالیات ها در سال۱۴۰۲، گرانی شدید مواد اولیه مورد نیاز، افزایش بیش از حد اجاره بهای مغازه ها حلاوت و شیرینی فروش تابستانه را به کام همکاران ما تلخ کرده است.

رئیس اتحادیه تولیدکنندگان و فروشندگان بستنی و آبمیوه و نوشابه های تهران به مسائل مالیاتی اشاره کرد و گفت: مهم ترین مشکل ما در سال جاری، مالیات است. شرایط اقتصادی موجود در جامعه و کاهش قدرت خرید مردم در این صنف ما هم تاثیرگذار بوده و فروش ما نسبت به سال گذشته بسیار پایین آمده، ولی مالیات ما چند برابر شده است.

موضوع دیگری مصوب شدن مالیات ارزش افزوده از اول تیر برای رسته کافی شاپ هاست. در قوانین جدید مالیاتی کافی شاپ ها در زمره پرداخت کنندگان ارزش فزوده قرار گرفته اند و این باعث ریزش مشتری کافی شاپ ها شده است.

» مطالب توصیه شده

» سایت خوان گروه رسانه‌ای هفت اقلیم هنر

© کپی‌رایت ۲۰۲۲, تمامی حقوق متعلق است به گروه رسانه‌ای چکاد است  |  خانه روشن

» میدان بهارستان، کوچه جورکش، بن‌بست طالقانی، پلاک7

»راه‌های ارتباطی: 36915842-021 ؛ 09377397992