پایگاه خبری اصناف و بازرگانی

جمعه , ۳۱ فروردین ۱۴۰۳

http://khaneroshan.ir/?p=50715

سیدکاظم موسوی، نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس:
طرح اصلاح قانون نظام صنفی کشور بررسی شد

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس از بررسی طرح اصلاح قانون نظام صنفی کشور در کمیسیون متبوعش خبر داد.

سیدکاظم موسوی، نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس در تشریح جلسه روز دوشنبه ۳۰ مرداد ماه کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به حضور مسئولان و نمایندگانی از اتاق اصناف، فراجاف مرکز پژوهش‌های مجلس و… به ‌منظور بررسی «طرح اصلاح قانون نظام صنفی کشور»، گفت: در این جلسه برخی از مواد طرح اصلاح قانون نظام صنفی کشور مورد بررسی قرار گرفت که به‌ عنوان مثال در جریان این اصلاحات، فردی که طی دو دوره به صورت متناوب رئیس صنف بوده با اعمال شرایط خاص می‌تواند مجددا برای ریاست کاندید و درصورت آوردن رای لازم باز هم رئیس شود.

نماینده مردم اردبیل، نمین، نیر و سرعین در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اصلی‌ترین شرط برای فرد متقاضی ریاست صنف هر استان -که البته دو دوره متناوب نیز رئیس بوده- کسب دو سوم رای در انتخابات است.

وی تاکید کرد: این اصلاح صورت گرفته به معنای جوان‌زدایی نیست؛ بلکه باید از حضور جوانان فعال و کاربلد نیز استفاده شود و صرفا معتقدیم باید از تجربه افراد قدیمی نیز استفاده کرد.

موسوی همچنین مطرح کرد: براساس دیگر اصلاحات صورت گرفته، با حضور نمایندگانی از بسیج اصناف و فراجا در هیات مدیره اصناف به‌ منظور شفاف‌سازی و نظارت بیشتر موافقت شد.

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس معتقد است براساس طرح مذکور، قانون نظام صنفی متناسب با شرایط اقتصادی کشور اصلاح و زمینه کمک به تولیدکنندگان، پرداخت تسهیلات به واحدهای تجاری و تولیدی، رفع موانع اشتغال و… فراهم می‌شود.

» مطالب توصیه شده

» سایت خوان گروه رسانه‌ای هفت اقلیم هنر

© کپی‌رایت ۲۰۲۲, تمامی حقوق متعلق است به گروه رسانه‌ای چکاد است  |  خانه روشن

» میدان بهارستان، کوچه جورکش، بن‌بست طالقانی، پلاک7

»راه‌های ارتباطی: 36915842-021 ؛ 09377397992