پایگاه خبری اصناف و بازرگانی

سه شنبه , ۲۸ فروردین ۱۴۰۳

بی‌توجهی پیمانکار و شرکت عمران به درخواست‌‌های مردم.۱۸ ماه از تحویل ناقص مسکن مهر پردیس گذشت

۱۸ ماه از تحویل ناقص مسکن مهر پردیس گذشت؛ بی‌توجهی پیمانکار و شرکت عمران به درخواست‌‌های مردم
در حالی قرار بود بخشی از واحدهای مسکن مهر شهر پردیس که به صورت ناقص تحویل به متقاضیان شده، رفع نقص شود با گذشت ۱۸ ماه، هنوز اتفاق امیدوارکننده در این باره روی نداده است.
به گزارش«خانه روشن»به نقل از تسنیم؛تیرماه سال گذشته خبرگزاری تسنیم در گزارشی از تحویل ناقص واحدهای مسکن مهر به مردم در پروژه آسایش پارسه فاز ۸ شهر جدید پردیس خبر داد. اتفاقی که سکونت مالکان این واحدها را با مشکل مواجه کرده بود.

یکی از مالکان این واحدها با اشاره به این‌که پیگیری‌های متعدد برای رفع نواقص واحدها بی‌فایده بوده است، گفته بود: : مهم ترین مشکل این واحدها عدم نصب آسانسور است، این ساختمان ها ۴ طبقه است و فقط چاله آسانسور دارند و هیچ کاری برای آنها نشده است.

وی با بیان این که راه پله واحدها هیچ حفاظی ندارد، افزود: سیم کشی برق واحدها، لوله کشی مربوط به فاضلاب، فلاش تانک، روشویی، دریچه کولر، قرنیز، توالت فرهنگی و… از جمله نواقص واحدهای تحویل شده از سوی شرکت آسایش پارسه است.

وی بیان کرد: پیمانکار پروژه در تحویل به موقع واحدها تاخیر داشته اما مالکان این واحدها باید حدود ۶٫۵ میلیون تومان سود دوره مشارکت را پرداخت کنند.

یکی دیگر از مالکان این واحدها، فرونشست زمین را مشکلی برای ساکنان عنوان کرد و گفت: چند وقت قبل یک دستگاه ماشین سنگین عمرانی از کوچه عبور کرد و باعث فرونشست زمین و شکسته شدن لوله های فاضلاب شد، الان در پایین کوچه فاضلاب بیرون زده و هرچه برای رفع این معضل پیگیری می کنیم به ما می گوید این آب فاضلاب نیست، آب زیرزمینی است. در حالی که به چند متری این آب به دلیل بوی بد آن نمی شود نزدیک شد.

وی گفت: در یکی از واحدها پیرزنی زندگی می کند که به دلیل نبود آسانسور ۴ ماه است نتوانسته از طبقه چهار پایین بیاید. از مدیرعامل شرکت عمران پردیس می خواهیم که به صورت مستقیم به این موضوع ورود پیدا کرده و مشکل مالکان مسکن مهر را حل کند.

وی همچنین با اشاره به عدم نصب آیفون برای واحدها، گفت: اگر مهمانی داشته باشیم باید چهارطبقه را پایین برویم و در را باز کنیم.

در حین گفت وگو با مالکان این واحدها مدیر پروژه مذکور نیز حضور داشت، اما از ارائه توضیح درباره دلیل تحویل ناقص واحدها خودداری کرد و با تهدید مالکان خطاب به آنها گفت: «چون خبرنگاران را اینجا آورده اید دیگر کار شمار را انجام نمی دهیم.»

ساعتی پس از انتشار این گزارش، مدیرعامل وقت شرکت عمران پردیس با اشاره به تحویل تعدادی از واحدهای مسکن مهر پردیس از سوی پیمارنکار به مردم بدون آسانسور، گفت: دستور ویژه رسیدگی به این مشکل و رفع آنرا داده ام.: برای رسیدگی به این مشکل، امروز (۳۰ تیرماه ۱۳۹۹) از این پروژه بازدید خواهم کرد و در اسرع وقت نسبت به رفع نواقص واحدها اقدامات لازم صورت خواهد گرفت.

وی تصریح کرد: در دوره جدید یکی از مهم ترین اولویت های کاری شرکت عمران پردیس، تحویل واحدها به صورت کامل به مردم بوده است، به طوریکه برای مالکان قابل سکونت باشد.

وی تاکید کرد: در کنار تامین خدمات زیربنایی و روبنایی، بر تحویل واحدها بدون نقص به مالکان مسکن مهر تاکید داریم و بر این مسئله نظارت خواهیم داشت.

۱۸ ماه پس از این تحویل ناقص، اما هنوز این واحدها همچنان همان نواقص سال گذشته را دارند و پیمانکار در این‌باره هیچ اقدامی انجام نداده است. یکی از مالکان پروژه آسایش پارسه (فاز ۸) به تسنیم، گفت: با گذشته یک سال و ۶ ماه هنوز واحدهای ما آسانسور ندارد.

وی بیان کرد: فقط کافی است یک باران ببارد، به دلیل بی‌توجهی پیمانکار به کیفیت ساخت و ساز، آب وارد واحد مسکونی می شود.

وی تاکید کرد: از مدیران شرکت عمران پردیس می‌خواهیم هرچه سریع‌تر به این مشکل رسیدگی کنند و به داد ما برسند.

» مطالب توصیه شده

» سایت خوان گروه رسانه‌ای هفت اقلیم هنر

© کپی‌رایت ۲۰۲۲, تمامی حقوق متعلق است به گروه رسانه‌ای چکاد است  |  خانه روشن

» میدان بهارستان، کوچه جورکش، بن‌بست طالقانی، پلاک7

»راه‌های ارتباطی: 36915842-021 ؛ 09377397992