پایگاه خبری اصناف و بازرگانی

دوشنبه , ۱ مرداد ۱۴۰۳

http://khaneroshan.ir/?p=54433

متقاضیان زمین رایگان بخوانند

مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران در حالی خبر از اعطای زمین رایگان به متقاضیان تا پایان سال داده که یکی از سوالات مردم این است که چه کسانی مشمول طرح زمین رایگان هستند؟

به گزارش خانه روشن؛ زمین رایگان یکی از برنامه هایی است که در راستای خانه دار کردن مردم ارائه شده و چندی پیش به ۲۵۰۰ خانوار تهرانی اعطا شد.

در همین زمینه، طبق اعلام مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران، خانوارهای تهرانی دارای ۴ فرزند تا پایان سال برای دریافت زمین رایگان فرصت دارند.

حسین جنتی با بیان اینکه مشمولان در سامانه طرح‌های حمایتی مسکن ثبت‌نام کنند، ادامه داد: خانوارهای تهرانی دارای ۴ فرزند و بیشتر زیر ۲۰ سال در صورت داشتن شرایط لازم برای دریافت زمین رایگان می‌توانند به سامانه جامع طرح‌های حمایتی مسکن وزارت راه و شهرسازی به نشانی Saman.mrud.ir مراجعه کرده و نسبت به ثبت‌نام اقدام کنند.

وزارت راه و شهرسازی بر اساس بند ح تبصره ۱۱ قانون بودجه سال ۱۴۰۲ به‌منظور حمایت از خانواده و تحقق اهداف جوانی جمعیت یک قطعه زمین رایگان در قالی شرایط مندرج در قانون مذکور را به خانوارهای دارای ۴ فرزند و بیشتر اختصاص می‌دهد.

تاکنون فرآیندهای مربوط به ۲۵۰۰ خانواده تهرانی در طرح پویش رحمت وزارت راه و شهرسازی انجام و به این تعداد خانواده زمین رایگان تحویل شده است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران بیان کرد: واگذاری زمین در استان تهران با در نظر گرفتن ضوابط و صراحت ماده ۴ قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت بالمناصفه بین پدر و مادر صورت می‌گیرد.

جنتی یادآور شد: خانوارهای تهرانی دارای ۴ فرزند و بیشتر مشمول قانون تا پایان سال ۱۴۰۲ برای دریافت زمین رایگان فرصت دارند.

به گزارش «خانه روشن»، زمین رایگان تنها به خانواده‌هایی تعلق می‌گیرد که نرخ باروری شهر محل تولد پدر و فرزند زیر ۲٫۵ باشد. دلیل این مساله این است که مهم‌ترین دلیل اعطای زمین رایگان، تشویق زاد و ولد است. زیرا این زمین ها بخشی از قانون جوانی جمعیت است که سال گذشته تصویب شد و معمولا متراژ این زمین‌ها بین ۲۰۰ تا ۴۰۰ متر است و افراد مشمول، خانواده‌هایی هستند که در سامانه طرح‌های حمایتی مسکن ثبت نام کرده و پالایش می شوند.

» مطالب توصیه شده

» سایت خوان گروه رسانه‌ای هفت اقلیم هنر

© کپی‌رایت ۲۰۲۲, تمامی حقوق متعلق است به گروه رسانه‌ای چکاد است  |  خانه روشن

» میدان بهارستان، کوچه جورکش، بن‌بست طالقانی، پلاک7

»راه‌های ارتباطی: 36915842-021 ؛ 09377397992