پایگاه خبری اصناف و بازرگانی

سه شنبه , ۱۴ آذر ۱۴۰۲

http://khaneroshan.ir/?p=54368

خودکفایی کشور در ساخت برخی از اقلام لوازم خانگی

اکبر پازوکی، رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی تهران در حاشیه بازدید از نمایشگاه لوازم خانگی گفت: از سال ۹۶ اولویت واردات لوازم خانگی برداشته شد و خوشبختانه امروز می ‌توانیم اعلام کنیم که مقدار تولید لوازم خانگی کشور حداقل به دو برابر رسیده است.

او گفت: در حال حاضر با توجه به ممنوعیت ورود لوازم‌خانگی به بازار تمام کالاهای خارجی که در بازار وجود دارد به صورت قاچاق وارد کشور شده اند.

رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی تهران گفت: امروز افتخار می ‌کنیم که از پنج سال گذشته تا کنون تابلوهای سردر مغازه‌ ها یک عدد هم خارجی وجود ندارد. خوشبختانه امروز در برخی از اقلام لوازم‌خانگی تقریبا خودکفا شده ‌ایم.

وی گفت: برای استفاده از هر نوع موتوری و یا صادرات آن باید استاندارد روز دنیا کسب شود. تکنولوژی ساخت موتورهای یخچال و فریزر به سمت موتورهای اینورتر به معنای کم مصرف در حال حرکت است. زمانی در کشور موتور اینورتر وجود نداشت اما اکنون پس از لباسشویی و ظرفشویی وارد یخچال و فریزر شده است.

پازوکی گفت: هیچ تولید کننده ای خواستار افزایش قیمت نیست؛ چرا که بازار خود را از دست می دهد، قطعا اگر مواد اولیه و ارز افزایش پیدا نکند، قیمت تولیدات لوازم خانگی نیز ثابت خواهد ماند.

» مطالب توصیه شده

» سایت خوان گروه رسانه‌ای هفت اقلیم هنر

© کپی‌رایت ۲۰۲۲, تمامی حقوق متعلق است به گروه رسانه‌ای چکاد است  |  خانه روشن

» میدان بهارستان، کوچه جورکش، بن‌بست طالقانی، پلاک7

»راه‌های ارتباطی: 36915842-021 ؛ 09377397992