پایگاه خبری اصناف و بازرگانی

چهارشنبه , ۱۵ آذر ۱۴۰۲

http://khaneroshan.ir/?p=54315

واکنش کره‌شمالی به ادعای همکاری تسلیحاتی با روسیه

کره‌شمالی اعلام کرد، اقدام این کشور جهت گسترش روابط با روسیه «اراده ثابت» پیونگ‌یانگ را نشان می‌دهد.

«چوئه سون هوی» وزیر امور خارجه کره‌شمالی، همکاری نظامی میان آمریکا، کره‌جنوبی و ژاپن را به باد انتقاد گرفت و گفت که اگر امنیت در این منطقه به خطر بیفتد، روابط پیونگ‌یانگ با مسکو به عنوان «استراتژیک قدرتمندی» ایفای نقش خواهد کرد.

طبق گزارش خبرگزاری رویترز، آمریکا، کره‌جنوبی و ژاپن روز پنجشنبه «ارسال ادعایی تسلیحات و تجهیزات نظامی کره شمالی به روسیه» را عمیقا محکوم کردند و مجددا مدعی شدند که روسیه «چندین دریافتی» از سوی کره شمالی داشته است.

روسیه و کره‌شمالی چنین ادعاهایی را رد کرده‌اند.

خبرگزاری مرکزی کره‌شمالی موسوم به کی‌سی‌ان‌ای به نقل از وزیر امور خارجه این کشور نوشت: اگر این سه‌ کشور کنجکاو هستند که حوزه خاص همکاری میان جمهوری دموکراتیک خلق کره و روسیه را به عنوان تهدیدی برای صلح و امنیت تلقی کنند، پیش از آن‌ باید شفاف‌سازی کنند که چرا این ائتلاف سه‌جانبه به عنوان تهدید برای صلح و امنیت تلقی نمی‌شود.

این وزیر خارجه کره شمالی در پایان تاکید کرد، اقدام این کشور جهت گسترش و توسعه روابط دوجانبه با فدراسیون روسیه «اراده ثابت» پیونگ‌یانگ را نشان می‌دهد و روابط آن‌ها «از طریق اجرای توافق‌ها به مرحله بالاتر جدیدی» خواهد رسید.

کره‌شمالی و روسیه هنگام ملاقات رهبرهایشان در ماه سپتامبر در روسیه خواستار «همکاری نظامی نزدیک‌تر» شدند. سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه در ماه جاری میلادی با کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی دیدار کرد و طی این دیدار پیرامون اجرای توافق‌ها میان دو کشور بحث و رایزنی کردند

» مطالب توصیه شده

» سایت خوان گروه رسانه‌ای هفت اقلیم هنر

© کپی‌رایت ۲۰۲۲, تمامی حقوق متعلق است به گروه رسانه‌ای چکاد است  |  خانه روشن

» میدان بهارستان، کوچه جورکش، بن‌بست طالقانی، پلاک7

»راه‌های ارتباطی: 36915842-021 ؛ 09377397992