پایگاه خبری اصناف و بازرگانی

سه شنبه , ۱۱ مهر ۱۴۰۲

رقابت پرسرعت بی ام و M4 CSL و لامبورگینی هوراکان STO در اتوبان

به گزارش قطعات خودرو به نقل از پدال، بی ام و M4 CSL و لامبورگینی هوراکان STO در اتوبان‌های بدون محدودیت سرعت آلمان رقابت پرسرعت و هیجان‌انگیزی داشته‌اند.

 

دو خودروی موردبحث از برخی جهات می‌توانند نقاط اشتراکی داشته باشند چراکه هر دو محصولاتی تولید محدود، پرفورمنس و پیست محور هستند.

 

همچنین M4 CSL و هوراکان STO به‌صورت انحصاری با دو صندلی، گیربکس اتوماتیک و طراحی دیفرانسیل عقب تولید می‌شوند.

 

البته شباهت‌های دو محصول آلمان و ایتالیا همین‌جا خاتمه می‌یابد زیرا M4 CSL به پیشرانه ۶ سیلندر خطی توئین توربو در بخش جلوی بدنه مجهز است درحالی‌که سوپر اسپرت ایتالیایی‌ها از پیشرانه ۱۰ سیلندر تنفس طبیعی نصب شده در پشت صندلی‌ها سود می‌برد.

 

هر دو خودرو در کلاس‌های خودرویی و قیمتی کاملاً متفاوتی قرار دارند اما در اتوبان‌های آلمان رقابتی غیرمنتظره داشته‌اند. این رقابت در بخش‌های بدون محدودیت سرعت از اتوبان‌های آلمان اتفاق افتاده است یعنی جایی که M4 CSL و هوراکان STO به راحتی می‌توانند سرعتی بالاتر از ۳۰۰ کیلومتر در ساعت را ثبت کنند.

اگرچه هدف از تولید خودروهای یاد شده سرعت در خط مستقیم نیست اما همچنان جزو سریع‌ترین خودروهای جاده‌ای بازار به شمار می‌روند.

 

 

در بخش فنی و پرفورمنس کفه ترازو به سمت لامبورگینی سنگینی می‌کند چراکه حداکثر سرعت هوراکان STO به ۳۱۰ کیلومتر در ساعت می‌رسد اما سقف سرعت بی ام و ۳۰۷ کیلومتر در ساعت است.

به نظر می‌رسد هر دو راننده به دنبال ثبت حداکثر سرعت خودروهای خود بدون شکستن هرگونه قانون محدودیت سرعت هستند.

 

هر دو خودرو در سر پیچ‌ها عملکرد سریع‌تری خواهند داشت و اگرچه هوراکان STO بسیار گران‌تر است اما M4 CSL با سقف تولید ۱۰۰۰ دستگاهی خود محصولی کمیاب‌تر به شمار می‌رود.

 

بی ام و سال بعد نسخه رام‌تر CS را با صندلی‌های عقب تولید خواهد کرد. اگرچه M4 CS مشابه برادر سدان خود یعنی M3 CS خواهد بود اما گفته می‌شود تغییراتی در چراغ‌های جلوی آن رخ خواهند داد چراکه بی ام و در حال کار روی نسخه فیس لیفت M4 است و مدل CS بر پایه همین خودروی تازه‌نفس‌تر تولید خواهد شد.

نوشته رقابت پرسرعت بی ام و M4 CSL و لامبورگینی هوراکان STO در اتوبان اولین بار در قطعات خودرو. پدیدار شد.

» مطالب توصیه شده

» سایت خوان گروه رسانه‌ای هفت اقلیم هنر

© کپی‌رایت ۲۰۲۲, تمامی حقوق متعلق است به گروه رسانه‌ای چکاد است  |  خانه روشن

» میدان بهارستان، کوچه جورکش، بن‌بست طالقانی، پلاک7

»راه‌های ارتباطی: 36915842-021 ؛ 09377397992