پایگاه خبری اصناف و بازرگانی

دوشنبه , ۱ مرداد ۱۴۰۳

http://khaneroshan.ir/?p=53007

توان کافی برای تأمین انرژی ۱۷۰ هزار خانه با یک توربین

بزرگ‌ترین توربین بادی جهان با قطر ۲۵۲ متر، توانسته است تنها در یک روز در چین ۳۸۴٫۱ مگاوات‌ساعت انرژی تولید کند.

بزرگ‌ترین توربین بادی جهان با نام Goldwind GWH252-16MW در استان فوجیان، چین توانسته است رکورد تولید برق در یک روز را بشکند. برق تولیدی این توربین معادل انرژی موردنیاز ۱۷۰ هزار خانه یا ۳۸ میلیون LED است.

این توربین غول‌پیکر با قطر ۲۵۲ متر در تاریخ ۱ سپتامبر (۱۰ شهریورماه) موفق به تولید ۳۸۴٫۱ مگاوات‌ساعت برق در ۲۴ ساعت شده است. این توربین توانسته رکورد تولید ۳۶۴ مگاوات‌ساعت برق توسط توربین دانمارک را بشکند.

برق تولیدشده توسط توربین چین برای تأمین انرژی ۱۷۰ هزار خانه یا ۳۸ میلیون LED یا ۲٫۲ میلیون کیلومتر رانندگی با یک خودروی برقی کافی است.

 

بزرگ‌ترین توربین جهان در زمان طوفان هم فعالیت می‌کند
اکثر توربین‌ها در زمان تیفون (نوعی چرخند حاره‌ای) نمی‌توانند کار کنند؛ مثلاً تیفون Haikui بسیاری از مزارع بادی را تعطیل کرد. بااین‌حال، Goldwind می‌تواند تیغه‌های خود را در لحظه تنظیم کند که این ویژگی باعث می‌شود حتی در زمان افزایش سرعت باد قادر به تولید برق باشد.

بزرگ‌ترین توربین جهان به یک روتر با قطر ۲۵۲ متر (معادل ۲٫۵ زمین فوتبال) مجهز شده است و هرکدام از تیغه‌های آن می‌تواند به سرعتی بیش از دوسوم سرعت صوت دست پیدا کند.

چین درزمینه تولید انرژی از توربین‌های بادی در جهان پیشتاز است. در سال ۲۰۲۱، این کشور بیشترین میزان را به ظرفیت تولید انرژی بادی دریایی خود اضافه کرد. در سال گذشته میلادی، چین ۴۹ درصد از کل ۶۴٫۳ گیگاوات انرژی بادی دریایی دنیا را تولید کرد که از سهم ۴۷ درصدی اتحادیه اروپا هم بالاتر است.

چین همچنین می‌خواهد بزرگ‌ترین نیروگاه بادی جهان را بسازد؛ نیروگاهی که می‌تواند انرژی کشوری مانند نروژ را به‌طور کامل تأمین کند. چین این پروژه را تا پیش از سال ۲۰۲۵ شروع خواهد کرد.

اگرچه چین درزمینه انرژی‌های پایدار در جهان پیشتاز است، اما کارشناسان می‌گویند این کشور درزمینه انرژی‌های فسیلی هم درحال افزایش سهم خود در دنیاست. البته با وجود تمام این موارد، چین می‌خواهد تا سال ۲۰۲۵ یک‌سوم برق موردنیازش را از طریق انرژی‌های تجدیدپذیر تأمین کند و البته میزان کربن تولیدی‌اش را تا سال ۲۰۶۰ به کمترین حد ممکن برساند.

نوشته توان کافی برای تأمین انرژی ۱۷۰ هزار خانه با یک توربین اولین بار در قطعات خودرو. پدیدار شد.

» مطالب توصیه شده

» سایت خوان گروه رسانه‌ای هفت اقلیم هنر

© کپی‌رایت ۲۰۲۲, تمامی حقوق متعلق است به گروه رسانه‌ای چکاد است  |  خانه روشن

» میدان بهارستان، کوچه جورکش، بن‌بست طالقانی، پلاک7

»راه‌های ارتباطی: 36915842-021 ؛ 09377397992