پایگاه خبری اصناف و بازرگانی

شنبه , ۱۱ آذر ۱۴۰۲

http://khaneroshan.ir/?p=52652

مدیرعامل گروه بهمن: تحقق برنامه تولید در شرایط دشوار

در نشستی خبری در حاشیه نمایشگاه خودروی مشهد، مدیرعامل گروه بهمن به تحقق برنامه تولید در شرایط دشوار اشاره کرد و از کمبود ارز و عدم تخصیص آن به خودروسازان خبر داد و گفت: سه ماه زمستان برای تولیدکنندگان بسیار سرد خواهد بود.

به گزارش قطعات خودرو، بیوک علیمرادلو افزود: آمارها نشان می‌دهد که تولید خودرو در سه ماه اول امسال افزایش یافته است، اما با وجود وضعیت فعلی، این رشد بسیار کند شده است.

مدیرعامل گروه بهمن توضیح داد: افزایش تولید اخیر حاصل سفارش‌گذاری‌های سال گذشته است و برای این حجم از تولید، خودروسازان از موجودی انبارهای خود استفاده کرده‌اند. اما از یک سو، انبارها در حال خالی شدن هستند و از سوی دیگر، ارز برای ثبت سفارش‌ها تخصیص داده نمی‌شود.

علیمرادلو در ادامه بیان نمود: در این شرایط، علاوه بر بلاتکلیفی در تأمین ارز، اجازه نمی‌دهند که منابع مورد نیاز را خودمان تهیه کنیم.

وی تأکید کرد: صنعت خودروسازی کشور درح ال حاضر با چالش‌ها و مسائل مختلفی مواجه است و عدم تخصیص ارز این مشکلات را تشدید می‌کند. بلکه آینده تولید را نیز در هاله ای از ابهام قرار داده است. البته خودروسازان پیشتر در این خصوص هشدارهای لازم را داده اند ، با این وجود هنوز این معضل برطرف نشده است.

مدیرعامل گروه بهمن اظهارکرد: اگر وضعیت به همین منوال ادامه یابد، سه ماه زمستان برای تولید بسیار سخت و سرد خواهد بود. این موضوع نه تنها خودروسازان را تحت تأثیر قرار می‌دهد، بلکه اثرات ناخوشایند و نامطلوبی بر قیمت‌ها نیز خواهد داشت.

وی بیان کرد: در حالی که گروه بهمن تاکنون بدون وقفه و مطابق با برنامه‌ها تولید خود را ادامه داده است، ولی آخرین باری که تخصیص ارز صورت گرفت، در نوروز سال جاری بوده است.

علیمرادلو افزود: به طور دقیق‌تر، از زمان آخرین باری که ارز به ما تخصیص داده شد، پنج ماه گذشته است. در این مدت تولید انجام داده‌ایم، اما نتوانسته‌ایم سفارشات جدیدی ثبت کرده و انبارها را به‌طور کامل تکمیل کنیم. به همین دلیل، معتقدم که اگر وضعیت فعلی ادامه یابد، تولید با چالش‌های فراوانی مواجه خواهد شد و فصل زمستان سخت و دشواری را درپیش خواهیم داشت.

منبع: اسب بخار

نوشته مدیرعامل گروه بهمن: تحقق برنامه تولید در شرایط دشوار اولین بار در قطعات خودرو. پدیدار شد.

» مطالب توصیه شده

» سایت خوان گروه رسانه‌ای هفت اقلیم هنر

© کپی‌رایت ۲۰۲۲, تمامی حقوق متعلق است به گروه رسانه‌ای چکاد است  |  خانه روشن

» میدان بهارستان، کوچه جورکش، بن‌بست طالقانی، پلاک7

»راه‌های ارتباطی: 36915842-021 ؛ 09377397992