پایگاه خبری اصناف و بازرگانی

دوشنبه , ۱ مرداد ۱۴۰۳

ارزانی ۵۰ تا ۲۰۰ میلیون تومانی خودروهای خارجی

به گزارش قطعات خودرو به نقل از بازار هفته گذشته خودروهای وارداتی در نمایشگاه «خدمت روایت» صف آرایی کردند، در این نمایشگاه شاهد معرفی برندهای هیوندای، کیا، فیات و سوزوکی بودیم. این محصولات با گذشت حدود پنج سال از ممنوعیت واردات آماده عرضه به بازار می شوند، بازاری که خودروهای مدل ۲۰۱۸ در قیاس با قیمت جهانی نسخه های صفر کیلومتر مشابه گران تر هستند. کاهش قیمت خودروهای وارداتی موجود در بازار کشور مشروط به واردات برندهای غیر چینی به کشور ایجاد می شود، اگر شرکت های واردات کننده همچنان به دنبال واردات خودروهای چینی باشند، بازار خودرو چندان تغییر قیمتی را تجربه نخواهد کرد. در ادامه به بررسی قیمت تعدادی از خودروهای خارجی موجود در بازار کشور خواهیم پرداخت:

ارزانی ۵۰ تا ۲۰۰ میلیون تومانی خودروهای خارجی| واردات خودرو در بازار اثر گذار بود؟

اسپورتیج مدل ۲۰۱۸ ابتدای ماه جاری با قیمت ۴ میلیارد و ۱۵۰ میلیون تومان معامله می شد، اما امروز قیمت این خودرو به کمتر از ۴ میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان رسیده است

اسپورتیج ۵۰ میلیون تومان ارزان شد

کیا اسپورتیج محبوب ترین اس یو وی این خودروساز کره ای در بازار کشور است، اسپورتیج مدل ۲۰۱۸ ابتدای ماه جاری با قیمت ۴ میلیارد و ۱۵۰ میلیون تومان معامله می شد، اما امروز قیمت این خودرو به کمتر از ۴ میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان رسیده است. باتوجه به ترخیص نخستین محموله واردات برند کیا به بازار کشور، قیمت محصولات این خودروساز کره ای طی هفته جاری ارزان تر نیز خواهد شد. بنابراین می توان گفت موتور ریزش قیمت خودروهای وارداتی با استارت اولین سری واردات خودرو روشن شد.

ارزانی ۵۰ تا ۲۰۰ میلیون تومانی خودروهای خارجی| واردات خودرو در بازار اثر گذار بود؟

ایکس تریل مدل ۲۰۱۸ ابتدای ماه جاری با قیمت ۴ میلیارد و ۶۵۰ میلیون تومان معامله می شد. ولی امروز قیمت این خودرو به ۴ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان رسیده است

ترمز ۵۰ میلیون تومانی ایکس تریل

نیسان ایکس تریل یکی از ارزان ترین اس یو وی های ژاپنی محبوب در بازار کشور است، ایکس تریل مدل ۲۰۱۸ ابتدای ماه جاری با قیمت ۴ میلیارد و ۶۵۰ میلیون تومان معامله می شد. ولی امروز قیمت این خودرو به ۴ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان رسیده است، کاهش ۵۰ میلیون تومانی قیمت ایکس تریل نشان از تغییر رفتار سودجویان در معامله این محصول دارد. زیرا برند نیسان در واردات محصولات دست دوم مجدد به بازار کشور خواهد آمد.

ارزانی ۵۰ تا ۲۰۰ میلیون تومانی خودروهای خارجی| واردات خودرو در بازار اثر گذار بود؟

اوتلندر چند؟

این روزها در بازار از برند میتسوبیشی فقط محصول اوتلندر خرید و فروش می شود، اوتلندر مدل ۲۰۱۸ ابتدای ماه جاری ۴ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان قیمت داشت، اما امروز بهای این خودرو به ۴ میلیارد و ۳۵۰ میلیون تومان رسیده است. به نظر می رسد سودجویان و مشتریان این خودرو منتظر ورود محصولات وارداتی به کشور هستند. سیگنال های بازار حاکی از آن است که میتسوبیشی طی روزهای آینده در بازار کشور با سقوط قیمت مواجه خواهد شد.

ارزانی ۵۰ تا ۲۰۰ میلیون تومانی خودروهای خارجی| واردات خودرو در بازار اثر گذار بود؟

کاهش ۲۰۰ میلیون تومانی لکسوس آر ایکس

لکسوس نماد محصول با کیفیت در بازار کشور است، آر ایکس مدل ۲۰۱۸ خودرو محبوب این برند ابتدای ماه جاری با قیمت ۱۵ میلیارد تومان در بازار معامله می شد. ولی امروز قیمت این خودرو به ۱۴ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان رسیده است، ریزش ۲۰۰ میلیون تومانی آر ایکس نشان می دهد در ماه جاری قیمت این خودرو به کمتر از ۱۳ میلیارد تومان خواهد رسید. در صورت واردات محصولات دست دوم به کشور قیمت این خودرو نسبت به شرایط فعلی منطقی تر خواهد شد.

ارزانی ۵۰ تا ۲۰۰ میلیون تومانی خودروهای خارجی| واردات خودرو در بازار اثر گذار بود؟

پاسات مدل ۲۰۱۸ ابتدای ماه جاری با قیمت ۵ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان در بازار معامله می شد، اما امروز قیمت این خودرو به ۵ میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان رسید

پاسات ارزان تر می شود؟

فولکس واگن پاسات یکی از سدان های خوش فروش و ایمن بازار محسوب می شود، پاسات مدل ۲۰۱۸ ابتدای ماه جاری با قیمت ۵ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان در بازار معامله می شد، اما امروز قیمت این خودرو به ۵ میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان رسید. ریزش ۱۰۰ میلیون تومانی این محصول نشان از تداوم کاهش قیمت طی روزهای آینده دارد، البته برند فولکس واگن به دلیل تیراژ پایین در بازار کشور طی سال های اخیر به قیمت غیرمنطقی نرسید.

ارزانی ۵۰ تا ۲۰۰ میلیون تومانی خودروهای خارجی| واردات خودرو در بازار اثر گذار بود؟

تویوتا راوفور از ابتدای ماه جاری تا امروز در کانال ۵ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان پایدار مانده است

فراز و فرود راوفور ادامه دارد؟

تویوتا راوفور یکی از اس یو وی های شهری دو دیفرانسیل با کیفیت بازار کشور محسوب می شود، این خودرو با مدل ۲۰۱۸ ابتدای ماه جاری با افزایش ۵۰ میلیون تومانی همراه شد، پس از این موضوع قیمت راوفور در کانال ۵ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان پایدار مانده است. باتوجه به اینکه گروه خودروسازی سایپا قصد واردات برند تویوتا به کشور را دارد، احتمالا طی هفته جاری قیمت این محصول با ریزش ۱۰۰ میلیون تومانی همراه شود.

ارزانی ۵۰ تا ۲۰۰ میلیون تومانی خودروهای خارجی| واردات خودرو در بازار اثر گذار بود؟

مرسدس بنز ای ۲۰۰ از ابتدای ماه جاری تا امروز در قیمت ۱۲ میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان باقی مانده است

مرسدس بنز ای ۲۰۰ در شیب آرام کاهش قیمت

مرسدس بنز ای ۲۰۰ را می توان به عنوان سدان لوکس بازار خودرو کشور معرفی کرد، ای ۲۰۰ مدل ۲۰۱۸ ابتدای ماه جاری با ریزش قیمت ۱۰۰ میلیون تومانی همراه شد. این خودرو طی ۱۱ روز گذشته در نرخ ۱۲ میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان باقی مانده است. سیگنال های بازار از قیمت های قبلی این خودرو حاکی از کاهش بیشتر بهای ای ۲۰۰ طی هفته جاری دارد. گفتنی است که معامله خودروها با قیمت بیشتر از ۸ میلیارد تومان در بازار فعلی خودرو متوقف شده است.

ارزانی ۵۰ تا ۲۰۰ میلیون تومانی خودروهای خارجی| واردات خودرو در بازار اثر گذار بود؟

ب ام و ۵۳۰ مدل ۲۰۱۸ تیپ پرفکشن در بازار ۱۰ میلیارد تومان قیمت دارد، این خودرو با تیپ پرفکشن پلاس در پرشیا خودرو ۱۲ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان قیمت دارد

ب ام و سری ۵ در پرشیا خودرو گران تر از بازار

ب ام و ۵۳۰ را می توان سدان پر فروش باواریایی ها در بازار کشور معرفی کرد، قیمت این خودرو با مدل ۲۰۱۸ تیپ پرفکشن در بازار از ابتدای ماه جاری تا امروز در کانال ۱۰ میلیارد تومانی ثابت مانده است. نکته قابل توجه در اینجاست که همین محصول در شرکت «پرشیا خودرو» به عنوان مدعی نماینده ب ام و در بازار کشور، با تیپ پرفکشن پلاس ۱۲ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان قیمت دارد. به نظر می رسد که این شرکت نهایت تلاش خود را برای استفاده از بازار فعلی خودرو به کار گرفته است.

 

نوشته ارزانی ۵۰ تا ۲۰۰ میلیون تومانی خودروهای خارجی اولین بار در قطعات خودرو. پدیدار شد.

» مطالب توصیه شده

» سایت خوان گروه رسانه‌ای هفت اقلیم هنر

© کپی‌رایت ۲۰۲۲, تمامی حقوق متعلق است به گروه رسانه‌ای چکاد است  |  خانه روشن

» میدان بهارستان، کوچه جورکش، بن‌بست طالقانی، پلاک7

»راه‌های ارتباطی: 36915842-021 ؛ 09377397992