پایگاه خبری اصناف و بازرگانی

دوشنبه , ۱ مرداد ۱۴۰۳

http://khaneroshan.ir/?p=52233

علی بهره‎مند، رئیس اتحادیه دارندگان قنادی، شیرینی فروشی و کافه قنادی تهران:
وضعیت نامطلوب قنادان با مقررات جدید/ تورم و گرانی نمی گذارد مردم شیرینی بخرند

رئیس اتحادیه دارندگان قنادی، شیرینی فروشی و کافه قنادی تهران بیان کرد: اتحادیه قنادان با تصویب مقررات جدید در وضعیت نامطلوبی قرار گرفته است. تقویت جایگاه اتحادیه های صنفی باید بر اساس قانون نظام صنفی و فعالیت اتاق های اصناف باشد.
علی بهره‎مند، رئیس اتحادیه دارندگان قنادی، شیرینی فروشی و کافه قنادی تهران در گفت وگو با پایگاه خبری اتاق اصناف تهران وضعیت قنادی های پایتخت را اینگونه توصیف کرد: علیرغم اینکه اتحادیه تلاش می‌کند صنف را به روز و مدرن تر از همیشه اداره نماید؛ ولی برخی مقررات و قوانین کارها را برایمان سخت و دشوار می کنند.

وی ادامه داد: اتحادیه قنادان تهران (قناد، شیرینی فروش وکافه قنادی) با بیش از یکصد سال قدمت اکنون از نظر جایگاه حمایتی صنفی و زیر مجموعه اتاق های اصناف ایران و تهران همانند سایر اتحادیه ها با تصویب مقررات جدید در وضعیت ضعیفی قرارگرفته است.

بهره‎مند به بیان مشکلات صنف متبوع خود پرداخت و گفت: تقویت جایگاه اتحادیه های صنفی بایستی بر اساس قانون نظام صنفی و فعالیت اتاق های اصناف باشد و مصوبه و قانونی نبایستی آن را تحت الشعاع قرار دهد. تورم و کاهش تقاضا در کسب وکارهای تولیدی، صنف ما را هم مانند دیگر اصناف به شدت تهدید می کند.

 

مالیات سنگین علی رغم هزینه های سرسام‎آور قنادان
رئیس اتحادیه دارندگان قنادی، شیرینی فروشی و کافه قنادی تهران در ادامه به موضوع مالیات ها نیز اشاره کرد: متأسفانه به دلیل مالیات های سنگینی که امسال وزارت دارایی برای واحد های صنفی و اتحادیه ما وضع نموده، همکاران من به شدت تحت فشار هستند.

وی تصریح کرد: سازمان مالیاتی هزینه های سرسام‌آور ما را قبول نمی کند و بدون توجه به آنها و تنها براساس ورودی حساب بانکی و کارکرد پایانه های فروش و دستگاه کارت خوان اقدام به محاسبه و دریافت مالیات می کند.

 

تورم و کاهش قدرت خرید، تولید را کاهش داده است
رئیس اتحادیه دارندگان قنادی، شیرینی فروشی وکافه قنادی تهران افزود: تورم و کاهش قدرت خرید مردم موجب شده است اعضای صنف، تولید محدودتری داشته باشند.

بهره‎مند اظهار کرد: به دلیل عرضه تازه محصولات قنادی، تولید محدود و روزانه و براساس‌ پیش‌بینی خرید انجام می گیرد که‌ این هم عاملی جهت افزایش بهای تمام شده است.

» مطالب توصیه شده

» سایت خوان گروه رسانه‌ای هفت اقلیم هنر

© کپی‌رایت ۲۰۲۲, تمامی حقوق متعلق است به گروه رسانه‌ای چکاد است  |  خانه روشن

» میدان بهارستان، کوچه جورکش، بن‌بست طالقانی، پلاک7

»راه‌های ارتباطی: 36915842-021 ؛ 09377397992