پایگاه خبری اصناف و بازرگانی

شنبه , ۱۱ آذر ۱۴۰۲

تاکسی های برقی از سایپا و بهمن می آیند| عرضه موتورسیکلت برقی با طراحی ایرانی تا پایان سال

به گزارش قطعات خودرو به نقل از بازار ظهر دیروز با حضور عباس علی آبادی وزیر صمت، علیرضا زاکانی شهردار تهران، مهدی چمران رییس شورای شهر تهران، علیمردان عظیمی مدیرعامل ایران خودرو، محمد علی تیموری مدیرعامل سایپا و بیوک علیمرادلو مدیرعامل گروه بهمن، نخستین ایستگاه شارژ خودروهای برقی در میدان آزادی تهران افتتاح شد. در حاشیه این مراسم فرصتی دست داد تا با مدیران عامل سه شرکت خودروساز گفت و گویی در خصوص برنامه برقی سازی داشته باشیم:

تیموری: متعهد عرضه ۲۰ هزار دستگاه تاکسی برقی برای شهر تهران شدیم

گارانتی ۶۰۰ هزار کیلومتری باتری خودروهای برقی

محمدعلی تیموری در پاسخ به سوال خبرنگار «بازار» مبنی براینکه چه برنامه ای برای برقی سازی دنبال می کنند، گفت: سه خودرو برقی وارداتی برای تاکسیرانی داریم که با یک بار شارژ می تواند ۴۵۰ کیلومتر پیمایش داشته باشد. از میان این سه خودرو، یک برند دارای گارانتی ۶۰۰ هزار کیلومتری برای باتری خودرو است.

مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا در خصوص فرآیند واردات خودروهای برقی به بازار توضیح داد: نمونه اولیه این خودروها جهت دریافت استانداردها وارد و ثبت سفارش محصولات نیز انجام شده است، از همین رو فرآیند واردات نیازمند تخصیص ارز از سوی بانک مرکزی است.

تمیوری درخصوص تاکسی ها برقی که بزودی راهی خیابان های تهران می شود، اظهار داشت: متعهد عرضه ۲۰ هزار دستگاه تاکسی برقی برای شهر تهران شدیم، زیرا وزارت صمت رویکرد مناسبی در خصوص برقی سازی را دنبال کرده است. اگر آمار مصرف سوخت طی ۵ سال اخیر را بررسی کنید، متوجه می شوید که مصرف روزانه بنزین از ۶۵ میلیون لیتر به ۱۳۰ میلیون لیتر رسیده که این موضوع بیانگر افزایش آلایندگی و بحران سوختی است.

تاکسی های برقی از سایپا و بهمن می آیند| عرضه موتوسیکلت برقی با طراحی ایرانی تا پایان سال

عظیمی: بزودی ریرا یا K۱۲۵ برقی که دارای پلت فرم ملی است، رونمایی می شود

ریرا یا K۱۲۵ برقی بزودی رونمایی می شود

علیمردان عظیمی مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو در پاسخ به خبرنگار «بازار» مبنی براینکه آبی پوشان جاده مخصوص چه خودروهای الکتریکی برای بازار کشور دارند، گفت: ایران خودرو از سایر خودروسازان در زمینه برقی سازی از همه جلوتر است، تارا برقی یکی از محصولات ماست که به تایید رییس جمهور و وزیر صمت رسید.

عظیمی درخصوص عرضه محصولات برقی جدید توسط ایران خودرو در سال جاری به «بازار» توضیح داد: بزودی ریرا یا K۱۲۵ برقی که دارای پلت فرم ملی است، رونمایی می شود. براساس برنامه ریزی های انجام شده طی ۱۸ ماه آینده این محصول به تولید تجاری می رسد.

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو درخصوص برنامه های این شرکت برای حمل و نقل پاک بیان کرد: واردات خودروهای برقی را نیز در دستور کار داریم، براساس برنامه ریزی های انجام شده تا پایان سال جاری ۶ هزار دستگاه خودرو برقی را عرضه بازار می کنیم.

تاکسی های برقی از سایپا و بهمن می آیند| عرضه موتوسیکلت برقی با طراحی ایرانی تا پایان سال

علیمرادلو: یک دستگاه موتورسیکلت کار برقی که صد درصد طراحی و تولید گروه بهمن هست را تا پایان سال عرضه بازار می کنیم، همچنین متعهد به عرضه تاکسی های برقی برای حمل و نقل پایتخت شدیم

گروه بهمن به دنبال تاکسی و موتورسیکلت برقی

بیوک علیمرادلو مدیرعامل گروه بهمن در خصوص برنامه خودروهای برقی به خبرنگار «بازار» گفت: براساس برنامه ریزی های انجام شده چهار مدل خودرو برقی را عرضه بازار خواهیم کرد، از سوی یک دستگاه موتورسیکلت کار برقی که صد درصد طراحی و تولید گروه بهمن هست را تا پایان سال عرضه بازار می کنیم. این موتورسیکلت دارای فناوری سوآپ برای شارژ است که امیدواریم بیشترین سهم بازار را به خود اختصاص دهد.

مدیرعامل گروه بهمن در پاسخ به سوال خبرنگار «بازار» مبنی براینکه چه برنامه ای برای حمل و نقل پاک دارند، بیان کرد: باتوجه به همکاری و برنامه ریزی که با سازمان ترافیک شهرداری تهران داشتیم، متعهد به عرضه تاکسی های برقی برای حمل و نقل پایتخت شدیم.

وی افزود: خودروسازان از سیاست های جدید وزارت صمت برای برقی سازی استقبال کردند و امیدواریم نتایج زحمات صنایع خودروسازی نیز به زودی در کیفیت هوا و شهر تهران نمایان شود.

نوشته تاکسی های برقی از سایپا و بهمن می آیند| عرضه موتورسیکلت برقی با طراحی ایرانی تا پایان سال اولین بار در قطعات خودرو. پدیدار شد.

» مطالب توصیه شده

» سایت خوان گروه رسانه‌ای هفت اقلیم هنر

© کپی‌رایت ۲۰۲۲, تمامی حقوق متعلق است به گروه رسانه‌ای چکاد است  |  خانه روشن

» میدان بهارستان، کوچه جورکش، بن‌بست طالقانی، پلاک7

»راه‌های ارتباطی: 36915842-021 ؛ 09377397992