وی در جریان این بازدید از بندر شهید باهنر هرمزگان در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: با سرعت‌بخشی به واردات خودرو، امکان تخلیه شمار بیشتری خودرو در بنادر استان فراهم شده و محوطه‌های بندری نیز خلوت می‌شوند تا بتوانند انواع دیگری از کالا یا خودرو را در خود جای دهند.

 

اسلام‌پناه با بیان اینکه هزار دستگاه خودروی النترا، امروز (روز گذشته) ترخیص خواهند شد و به نوسازی ناوگان حمل‌‌و‌نقل کشور کمک خواهند کرد، عنوان کرد: ترخیص این خودروها می‌تواند در تنظیم بازار خودروی کشور نقش‌آفرینی کند.

 

وی ادامه داد: این محموله پیش از این اظهار نشده بود که ما از صاحبان کالا درخواست کردیم این کار را انجام دهند و کارشناسان استاندارد نیز در محل حاضر هستند تا تطابق‌های لازم را برای ترخیص انجام دهند.

 

رئیس سازمان ملی استاندارد خاطرنشان کرد: هرجا که احساس شود مانعی برای واردات وجود دارد در جهت رفع‌ورجوع و تسهیل امور حضور پیدا خواهیم کرد و شرایط را به نحوی رقم خواهیم زد که گشایش ویژه‌ای ایجاد شود.

 

همچنین نماینده شرکت کرمان‌موتور با اشاره به اینکه بیش از ۹۰۰ دستگاه خودروی هیوندای این شرکت در بندر شهید باهنر تخلیه شده، از دستور رئیس سازمان ملی استاندارد برای رفع مشکل واردات این خودروها خبر داد.