پایگاه خبری اصناف و بازرگانی

جمعه , ۷ مهر ۱۴۰۲

http://khaneroshan.ir/?p=47089

مسعود سپهرزاد
موضوع حفاظت و نگهداري از گنجينه موزه فرش ايران يک همت ملي در سطح کل کشور را طلب مي کند

رئيس اتحاديه فروشندگان فرش دستباف تهران در جريان بازديد از فرآيند هوادهي و حفاظت پيشگيرانه، ساماندهي و بازنگري شناسنامه هاي فرش هاي مخزني در موزه فرش ايران گفت: موضوع حفاظت و نگهداري از موزه فرش ايران به عنوان يک سرمايه ملي فراتر از شهر و استان تهران است و يک همت ملي در سطح کل کشور را هم در بخش دولتي و هم در بخش خصوصي طلب مي کند.

مسعود سپهرزاد، رئيس اتحاديه فروشندگان فرش دستباف تهران بيان کرد: موزه فرش ايران هويت و تاريخچه ملي فرش دستباف ايران را روايت مي کند و داراي جايگاه ارزشمندي در سطح ملي و بين المللي است. اين گنجينه و ميراث فرهنگي متعلق به همه ايرانيان است؛ بنابراين موضوع حفاظت و نگهداري اين سرمايه ملي فراتر از شهر و استان تهران است و يک همت ملي در سطح کل کشور را هم در بخش دولتي و هم در بخش خصوصي طلب مي کند؛ لذا همه علاقمندان و دلسوزان فرش در سراسر کشور مطابق با دستورالعمل هاي حفاظتي و ساماندهي بايد در آن مشارکت کنند.

سپهرزاد در ادامه افزود:در همه کشورهاي دنيا مجموعه هاي فرهنگي و غير انتفاعي از جمله موزه ها براي موفقيت نياز به پشتوانه هاي اجتماعي و مردمي دارند و اين مجموعه ها معمولا داراي يک هيئت امناي متشکل از افراد خبره، امين و دلسوز در کنار افراد ذي نفوذ هستند که با فشار آوردن به دولت و بخش خصوصي، منافع لازم را براي اداره آبرومندانه و موفقيت آميز خود کسب مي کنند.

وي تصريح کرد بنابراين من فکر مي کنم تشکيل يک هيئت امناي مجرب براي تدوين راهبردهاي کلان و اداره موزه فرش ضروري است. به عنوان مثال اين هيئت امنا مي تواند در مورد نوع و کيفيت فرش هايي که در موزه بايد نگهداري و به نمايش در آيد تصميم گيري کند.

رئيس اتحاديه فروشندگان فرش دستباف تهران در پايان از تلاش ها و زحمات مديريت و کارکنان موزه فرش، همچنين کارشناسان، علاقمندان و دانشجوياني که در اين فرآيند مشارکت داشتند، قدرداني و اعلام کرد: اتحاديه فروشندگان فرش دستباف تهران از ابتداي اين فرآيند با دعوت از اعضاء و کارشناسان خود در اين رويداد مشارکت فعال داشته و از تمامي ظرفيت ها و امکانات خود براي حمايت از موزه فرش ايران استفاده خواهد کرد.

» مطالب توصیه شده

» سایت خوان گروه رسانه‌ای هفت اقلیم هنر

© کپی‌رایت ۲۰۲۲, تمامی حقوق متعلق است به گروه رسانه‌ای چکاد است  |  خانه روشن

» میدان بهارستان، کوچه جورکش، بن‌بست طالقانی، پلاک7

»راه‌های ارتباطی: 36915842-021 ؛ 09377397992