پایگاه خبری اصناف و بازرگانی

جمعه , ۷ مهر ۱۴۰۲

http://khaneroshan.ir/?p=46894

رئیس اتحادیه بستنی و کافی شاپ تهران
ریزش مشتری برای سرو بستنی با طعم مالیات از اول تیرماه!

مبرا، رئیس اتحادیه بستنی و کافی شاپ تهران گفت: اعضای این صنف از ابتدای تیرماه مجبور به اخذ ۹ درصد مالیات بر ارزش افزوده از مشتریان خود شده اند که این موضوع باعث ریزش مشتری خواهد شد.

محسن مبرا با بیان اینکه تورم بر کاهش تقاضای آبمیوه و بستنی نیز تاثیر گذار بوده است گفت: نسبت به سال ۱۴۰۰ حدود ۲۰ درصد فروش در این صنف افت پیدا کرده است.

وی افزود: تعیین قیمت آبمیوه و بستنی بر اساس نرخ مواد اولیه و هزینه های جانبی خواهد بود البته هر روز قیمت ها در این صنف افزایش پیدا نمی کند؛ از اینرو واحدهای تابعه ما مدام ضرر ده هستند و به اجبار باید با نرخی که ابتدای فصل تعیین می شود تا انتهای فصل محصولات خود را به فروش برسانند.

امسال قیمت ها شناور شده است

رئیس اتحادیه تولیدکنندگان و فروشندگان آبمیوه، بستنی و کافی شاپ تهران گفت: تا سال گذشته نرخ از طریق اتحادیه به اعضا اعلام می شد اما امسال ما اجازه این کار را نداشته و قیمت ها شناور شده است.

مبرا در مورد چرایی تفاوت قیمت میان مغازه داران و کافی شاپ ها گفت: نوع جانمایی مکان مغازه، تفاوت کافی شاپ و مغازه های بستنی و آبمیوه فروشی، کیفیت محصول ارائه شده و… در تعیین و تفاوت قیمت ها دخالت دارد.

وی تاکید کرد: هزینه های جانبی مانند مالیات، اجاره، حقوق پرسنل، نرخ برق و … بسیار افزایش داشته و مغازه ها ناگزیر به افزایش قیمت هستند و همین موضوع باعث تورم می شود.

 

۹ درصد مالیات بر ارزش افزوده

رئیس اتحادیه تولیدکنندگان و فروشندگان آبمیوه، بستنی و کافی شاپ تهران با بیان اینکه مالیات بر ارزش افزوده که از ابتدای تیرماه به ما ابلاغ شده که از مشتری ها دریافت کنیم بسیار به کار ما لطمه خواهد زد چرا که آبمیوه و بستنی فروش ها یکبار مالیات بر درآمد خود را به طور سالانه پرداخت می کنند و اخذ این هزینه تنها باعث مشکل و پایین آمدن سطح مشتری خواهد شد.

مبرا در ادامه گفت: در جلسات متعدد این موضوع را به گوش مسئولان رسانده ایم اما هیچ تاثیری واقع نشد و از اول تیر ماه ما مجبور به اخذ این هزینه شده ایم.

» مطالب توصیه شده

» سایت خوان گروه رسانه‌ای هفت اقلیم هنر

© کپی‌رایت ۲۰۲۲, تمامی حقوق متعلق است به گروه رسانه‌ای چکاد است  |  خانه روشن

» میدان بهارستان، کوچه جورکش، بن‌بست طالقانی، پلاک7

»راه‌های ارتباطی: 36915842-021 ؛ 09377397992