پایگاه خبری اصناف و بازرگانی

دوشنبه , ۱ مرداد ۱۴۰۳

http://khaneroshan.ir/?p=42170

اولین پیاده روی فضایی اعراب در تاریخ؛ فضانورد اماراتی از ایستگاه بین‌المللی خارج شد

سلطان النیادی، فضانورد اماراتی روز جمعه برای اولین پیاده‌روی فضایی عربی از ایستگاه فضایی بین‌المللی خارج شد. لحظه‌ای که توسط امارات به عنوان «نقطه عطف» توصیف شده است. «مرکز فضایی محمد بن راشد» امارات عربی متحده گفت که او «اولین پیاده روی فضایی اعراب در طول تاریخ» را با لباس فضایی که پرچم امارات را نشان می‌دهد، انجام خواهد داد. فیلم پخش شده توسط ناسا، فضانورد اماراتی را در حال خروج از دریچه ایستگاه فضایی بین‌المللی نشان می‌دهد. ناسا در گزارشی اعلام کرد: «سلطان النیادی از دریچه خارج شد و اولین راهپیمایی فضایی توسط یک فضانورد عرب صورت گرفت.»

سلطان النیادی، فضانورد اماراتی روز جمعه برای اولین پیاده‌روی فضایی عربی از ایستگاه فضایی بین‌المللی خارج شد. لحظه‌ای که توسط امارات به عنوان «نقطه عطف» توصیف شده است.

النیادی ۴۱ ساله که توسط دانشگاهش «سلطان فضا» لقب گرفته، اولین فضانورد عرب است که در اوایل ماه مارس با موشک فالکون ۹ اسپیس ایکس به ایستگاه فضایی بین‌المللی به فضا پرتاب شد و یک ماموریت فضایی شش ماهه را آغاز کرده است.

«مرکز فضایی محمد بن راشد» امارات عربی متحده گفت که او «اولین پیاده روی فضایی اعراب در طول تاریخ» را با لباس فضایی که پرچم امارات را نشان می‌دهد، انجام خواهد داد. این مرکز، این اتفاق را «یک نقطه عطف تاریخی» خواند.

فیلم پخش شده توسط ناسا، فضانورد اماراتی را در حال خروج از دریچه ایستگاه فضایی بین‌المللی نشان می‌دهد. ناسا در گزارشی اعلام کرد: «سلطان النیادی از دریچه خارج شد و اولین راهپیمایی فضایی توسط یک فضانورد عرب صورت گرفت.»

طبق گزارش «مرکز فضایی محمد بن راشد» و ناسا این پیاده‌روی شش ساعت و ۳۰ دقیقه طول خواهد کشید.

النیادی قرار است در کنار استفان بوون فضانورد ناسا، «واحد گروه فرکانس رادیویی را تغییر داده و برای نصب پنل‌های خورشیدی آماده شود.»

پس از ماموریت هشت روزه هزاع المنصوری در سال ۲۰۱۹، النیادی، دومین فرد ثروتمند اماراتی است که به فضا می‌رود. امارات متحده عربی یک تازه وارد به دنیا اکتشافات فضایی است اما به سرعت جای خود را در این حوزه باز کرده است.

» مطالب توصیه شده

» سایت خوان گروه رسانه‌ای هفت اقلیم هنر

© کپی‌رایت ۲۰۲۲, تمامی حقوق متعلق است به گروه رسانه‌ای چکاد است  |  خانه روشن

» میدان بهارستان، کوچه جورکش، بن‌بست طالقانی، پلاک7

»راه‌های ارتباطی: 36915842-021 ؛ 09377397992