پایگاه خبری تحلیلی

یکشنبه , ۳ مهر ۱۴۰۱

الیزابت دوم، ملکه انگلیس در ۹۶ سالگی درگذشت

http://khaneroshan.ir/?p=28519

الیزابت دوم

کاخ باکینگهام اعلام کرد که الیزابت دوم، ملکه بریتانیا، فوت کرده است. پیشتر در پی لغو جلسه مجازی «شورای سلطنتی» بریتانیا توسط ملکه الیزابت دوم برای ادای سوگند نخست‌وزیر جدید این کشور، پزشکان از وضعیت سلامتی او ابراز نگرانی کرده بودند. ملکه الیزابت اکتبر پارسال یک شب در بیمارستان بستری شد و از آن به بعد بسیاری از وظایف خود را به نزدیکانش، خصوصا شاهزاده چارلز سپرده بود. الیزابت دوم از سال ۱۹۵۲ و بعد از مرگ پدرش به مدت ۷۰ سال ملکه بریتانیا بود.

 

 

 

پیشتر در پی لغو جلسه مجازی «شورای سلطنتی» بریتانیا توسط ملکه الیزابت دوم برای ادای سوگند نخست‌وزیر جدید این کشور، پزشکان از وضعیت سلامتی او ابراز نگرانی کرده بودند.

اعضای خانواده ملکه ۹۶ ساله بریتانیا در پی نگرانی از وضعیت جسمی او، به سرعت خود را به قلعه بالمورال، استراحتگاه تابستانی‌ او در اسکاتلند، رسانده بودند.

ملکه الیزابت از اواخر سال گذشته دچار مشکل «حرکتی نامنظم» شده و پزشکان به او توصیه کرده‌ بودند که تحت مراقبت‌های پزشکی باقی بماند و برای یک روز کامل بستری باشد.

ملکه الیزابت اکتبر پارسال یک شب در بیمارستان بستری شد و از آن به بعد بسیاری از وظایف خود را به نزدیکانش، خصوصا شاهزاده چارلز سپرده بود.

 

 

بیشتر بخوانید : ثبت نمای جدید از 《مشتری》توسط تلسکوپ جیمز وب

 

او روز گذشته نیز به توصیه پزشکان، اجلاس مجازی شورای سلطنتی، متشکل از مشاوران و مقامات ارشد کشور، را برای ادای سوگند لیز تراس نخست‌وزیر جدید بریتانیا لغو کرده بود.

یک روز قبل از آن، خانم تراس با ملکه بریتانیا در قلعه بالمورال دیدار کرده بود که تصاویر آن منتشر شد.

الیزابت دوم از سال ۱۹۵۲ و بعد از مرگ پدرش به مدت ۷۰ سال ملکه بریتانیا بود.

 

 

 

سرمقاله

تحلیل

صنفی و بازار

مسئولیت اجتماعی

گزارش تصویری و ویدیویی