پایگاه خبری اصناف و بازرگانی

پنج شنبه , ۱۶ آذر ۱۴۰۲

بیش از ۵ملیون نفر در نهضت ملی مسکن ثبت نام کردند

معاون وزیر راه و شهرسازی از عملیات اجرایی ۸۶۴ هزار واحد در قالب نهضت ملی و اقدام ملی مسکن خبر داد و گفت: تاکنون بیش از ۵ میلیون ۲۰۰ هزار نفر ثبت نام کرده‌اند و متقاضیان تا پایان سال جاری برای نام‌نویسی فرصت دارند.

به گزارش«خانه روشن»به نقل از ایسنا؛محمود محمودزاده اظهار کرد: تا کنون در مجموع دو طرح اقدام ملی و نهضت ملی مسکن که با یکدیگر تلفیق شده‌اند بیش از ۵ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر ثبت نام کرده‌اند.

وی افزود: از تعداد مذکور ۴۲۹ هزار نفر افراد مجرد بالای ۲۳ سال هستند و بیش از ۸۸ هزار واحد در قالب خودمالکی ثبت نام صورت گرفته است.

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه بیش از ۸۶۰ هزار واحد به مرحله اجرا رسیده است گفت: تعداد واحدهای در حال اجرا در قالب نهضت ملی مسکن ۳۳۰ هزار واحد است. در بخش اقدام ملی نیز ۵۳۴ هزار واحد شروع شده است که مجموع این دو طرح به ۸۶۴ هزار واحد در حال اجرا می‌رسد.

به گفته محمودزاده، پروژه ها در مراحل مختلف اجرا هستند. ثبت نام نیز تا پایان سال انجام می‌شود و بعد از آن تحلیل و پالایش اطلاعات متقاضیان ثبت‌نام شده، تکمیل و نهایی خواهد شد. از اوایل سال آینده نیز به تدریج افتتاحات انجام می‌شود.

نهضت ملی مسکن در یک نگاه

بنابراین گزارش، قانون جهش تولید و تامین مسکن (نهضت ملی مسکن) مصوب ۱۷ مردادماه ۱۴۰۰ یکی از برنامه‌های کلان دولت سیزدهم محسوب می‌شود. دولت با تلفیق دو طرح «نهضت ملی مسکن» و «اقدام ملی مسکن» قصد دارد چهار میلیون واحد مسکونی طی چهار سال احداث کند. بانک‌ها موظف شده‌اند سالیانه ۳۶۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات به طرح جهش تولید و تامین مسکن اختصاص دهند.

طبق آخرین آماری که محمودزاده ـ معاون وزیر راه و شهرسازی ـ ارایه داده تا روز ۱۴ اسفندماه ۱۴۰۰ تعداد ۵۳۴ هزار واحد در قالب اقدام ملی و ۳۳۰ هزار واحد در قالب نهضت ملی مسکن، مجموعا ۸۶۴ هزار واحد یا تکمیل شده یا آماده عملیات اجرایی است. گفته می‌شود تا کنون حدود ۴۰ هزار واحد در دو طرح مذکور افتتاح شده است. برای ۹۸۰ هزار واحد تامین زمین شده است. مجموعا در دو طرح حمایتی نهضت ملی مسکن و اقدام ملی ۵ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر تا کنون ثبت نام کرده‌اند.

وام این واحدها در تهران ۴۵۰ میلیون تومان، دیگر کلانشهرها ۴۰۰ میلیون، مراکز استانها ۳۵۰ میلیون، سایر مناطق شهری ۳۰۰ میلیون و روستاها ۲۵۰ میلیون تومان با نرخ سود حداکثر ۱۸ درصد تعیین شده است. طبق آخرین برآوردها قیمت هر متر مربع واحدهای نهضت ملی مسکن ۴.۷ میلیون تومان خواهد بود.

» مطالب توصیه شده

» سایت خوان گروه رسانه‌ای هفت اقلیم هنر

© کپی‌رایت ۲۰۲۲, تمامی حقوق متعلق است به گروه رسانه‌ای چکاد است  |  خانه روشن

» میدان بهارستان، کوچه جورکش، بن‌بست طالقانی، پلاک7

»راه‌های ارتباطی: 36915842-021 ؛ 09377397992