پایگاه خبری تحلیلی

سه شنبه , ۱۱ بهمن ۱۴۰۱

مهمترین اقدامات پس از ابتلا به کرونا

همزمان با فرا رسیدن زمستان، ابتلا به کرونا به ویژه نوع اُمیکرون در بسیاری از مناطق جهان افزایش یافته است، با این وجود، بسیار مهم است که مطلع باشیم در صورت ابتلا، باید چه اقداماتی را انجام دهیم.

به گزارش«خانه روشن» به نقل از انتخاب؛هلث لاین، دکتر رابرت باب، مدیر مؤسسه بیماری‌های خود ایمنی و روماتیسمی در Saint Joseph Health و نویسنده کتاب آینده Immunity Strong، توضیح می‌دهد چه باید کرد:

مهمترین اقدامات پس از ابتلا به کرونا

دکتر باب می‌گوید اولین کاری که باید انجام دهید این است که آزمایش بدهید. “با انجام یک آزمایش خانگی شروع کنید و اگر نتیجه مثبتی دریافت کردید، طبق دستورالعمل‌های پزشکی، خود را قرنطینه کنید، حتی اگر بدون علامت هستید. جایی نروید یا با دیگران تعامل نداشته باشید. پس از گذشت پنج روز، اگر علائمی نداشتید، می‌توانید تا پنج روز آینده در حالی که ماسک زده‌اید از خانه خارج شوید.

احتمال ابتلا را دوبار بررسی کنید

دکتر باب توضیح می‌دهد: “اگر آزمایش کرونا منفی شده، اما علائم دارید، آزمایش PCR را برنامه ریزی کنید. این‌ها دقیق‌ترین نوع آزمایشی هستند که در حال حاضر برای کرونا موجود است. ”

 

ویتامین‌های بیشتری را دریافت کنید
به گفته دکتر باب، “وقتی تایید کردید که مبتلا به کرونا هستید یا نه، زمان آن رسیده است که با مصرف روی، ویتامین D و ویتامین C ایمنی خود را تقویت کنید. این ویتامین‌ها برای تقویت سیستم ایمنی ضروری هستند. ”

خستگی شدید ممکن است با کرونا اتفاق بیفتد، بنابراین دکتر باب می‌گوید خوابیدن برای بهتر شدن ضروری است. او می‌گوید:”اگر می‌توانید استراحت بیشتری داشته باشید. خواب برای سیستم ایمنی معجزه می‌کند و به بدن شما کمک می‌کند تا با عفونت‌ها مبارزه کند. ”

 

اقتصادی

سرمقاله

تحلیل

صنفی و بازار

مسئولیت اجتماعی

گزارش تصویری و ویدیویی

© کپی‌رایت ۲۰۲۲, تمامی حقوق متعلق است به گروه رسانه‌ای چکاد است  |  خانه روشن

» میدان بهارستان، کوچه جورکش، بن‌بست طالقانی، پلاک7

»راه‌های ارتباطی: 36915842-021 ؛ 09377397992