پایگاه خبری تحلیلی

جمعه , ۷ بهمن ۱۴۰۱

مردم خودروی ایمن سوار نمی‌شوند/ برای جلوگیری از بیکار شدن ۶۰ هزار نفر، سالی ۱۵ هزار نفر تلفات می‌دهیم

عضو کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران گفت: ما دو غول خودروسازی داریم که تا به آنها اشاره می‌کنیم می‌گویند ۶۰ هزار کارمند بیکار می شوند. آیا ما باید برای بیکار شدن ۶۰ هزار کارمند، سالانه ۱۵ هزار نفر تلفات بدهیم؟

به گزارش«خانه روشن»به نقل از ایلنا؛محمد آقامیری در جریان جلسه چهل و دوم شورای شهر تهران پس از استماع گزارش رییس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران گفت: شما در رابطه با جریمه رانندگی صحبت کردید اما این جریمه چقدر در جلوگیری از تخلف تاثیر داشته است؟ سال به سال هم به این جریمه اضافه می شود و برگه های جریمه موجود است و برگه به برگه اضافه می شود.

او ادامه داد: اینجا کشور اسلامی است، نمی خواهم بگویم تقلید کور کورانه، اما از کشورهای اروپایی تقلید می کنیم و می گوییم در کشور اروپایی رقم جریمه یک میلیون است و ما لطف می کنیم و صدهزار تومان جریمه می کنیم. اما ما اخلاق را در جامعه داریم از بین می بریم. اینجا کشور اسلامی است و خواهش می کنم فکر کنیم و ببینم آیا جریمه کردن از نوع نقدی درست است؟ آیا در کشور اسلامی چنین مدلی داریم که کسی تخلف کند و تخلف را با پول جبران کنیم؟آیا راه دیگری برای جلوگیری از تخلف نداریم؟

او گفت: وقتی در این مسئولیت قرار گرفتید تحقیق و پژوهشی کنید که در رابطه با اخلاق اسلامی می توانیم به این نقطه برسیم که راهنمایی و رانندگی چیزی با عنوان تخلف و جریمه نقدی نداشته باشد؟

آقامیری با اشاره به مطالبات پلیس از مدیریت شهری گفت: خیلی از کارخانه ها در شهرها هوا را آلوده می کنند و این خوردوسازها با خودروهایی که تولید می کنند هوا را آلوده می کنند و باید جریمه ای برای آن هم بدهند. بماند که سالانه بیش از ۱۵ هزار نفر براثر تصادفات فوت می کنند.

او با بیان اینکه ما دو غول خودروسازی داریم که تا به آنها اشاره می کنیم می گویند ۶۰ هزار کارمند بیکار می شوند گفت: ما باید برای بیکار شدن ۶۰ هزار کارمند سالانه ۱۵ هزار نفر تلفات بدهیم؟ مردم ما یک خودروی ایمن سوار نمی‌شوند. در اتوبان سرعت خوردو ۱۲۰ کیلومتر می شود همه تن و بدنشان می لرزد که اگر اتفاقی بیفتد چه می شود؟

اقتصادی

سرمقاله

تحلیل

صنفی و بازار

مسئولیت اجتماعی

گزارش تصویری و ویدیویی

© کپی‌رایت ۲۰۲۲, تمامی حقوق متعلق است به گروه رسانه‌ای چکاد است  |  خانه روشن

» میدان بهارستان، کوچه جورکش، بن‌بست طالقانی، پلاک7

»راه‌های ارتباطی: 36915842-021 ؛ 09377397992