پایگاه خبری تحلیلی

یکشنبه , ۱۶ بهمن ۱۴۰۱

بودجه «مسکن معلولان» سال آینده چقدر افزایش می‌یابد؟

به گزارش«خانه روشن»به نقل از ایسنا؛معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان بهزیستی کشور از رشد ۱۰ درصدی بودجه حوزه مسکن معلولان در لایحه بودجه سال ۱۴۰۱ نسبت به سال جاری خبر داد.

سیدمرتضی حسینی:ا بیان اینکه در حال حاضر ۱۶۰ هزار مددجو تحت پوشش سازمان بهزیستی پشت نوبت برای دریافت مسکن قرار دارند، گفت: از این تعداد ۱۲۸ هزار نفر از آنها معلول هستند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر حدود ۳۶ هزار مسکن در حال ساخت است، اظهار کرد: در بودجه سال ۱۴۰۰، هزار میلیاردتومان برای ساخت مسکن محرومان به سازمان بهزیستی تعلق گرفته است که از این مبلغ تاکنون ۴۶۰ میلیارد آن تخصیص یافته و هزینه شده است. منتظریم سازمان برنامه مابقی آن را پرداخت کند تا بتوان بخشی از این ۳۶ هزار مسکن در دست احداث را به پایان رسانده و برای تعدادی از مددجویانی که پشت نوبت هستند، عملیات احداث مسکن را شروع کنیم.

حسینی در ادامه با بیان اینکه براساس قانون جامع حمایت از معلولان اگر خانواده‌ای دارای دو معلول و بیشتر باشد، دولت مکلف است مابه‌التفاوت سود و کارمزد وام مددجویی را به آنها پرداخت کند، تصریح کرد: سازمان بهزیستی اعتباری برای پرداخت مابه‌التفاوت سود و کارمزد برای مددجویان دارای دو معلول و بیشتر که برای ساخت مسکن از تسهیلات استفاده می‌کنند، دریافت می‌کند. سازمان بهزیستی در بودجه ۱۴۰۰ حوزه مسکن، علاوه بر هزار میلیاردتومان اعتبار مصوب مسکن محرومان، ۵۰۰ میلیاردتومان نیز برای پرداخت مابه‌التفاوت سود و کارمزد وام‌های مددجویی باید دریافت کند که از این مبلغ تاکنون رقمی دریافت نشده است.

معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان بهزیستی کشور با اشاره به هدف‌گذاری سازمان برای بودجه سال آینده در حوزه مسکن معلولان نیز توضیح داد: بودجه سال آینده برای این حوزه از هزار میلیارد به ۱۱۰۰ میلیاردتومان افزایش یافته که با رشد ۱۰ درصدی نسبت به سال جاری همراه است.

اقتصادی

سرمقاله

تحلیل

صنفی و بازار

مسئولیت اجتماعی

گزارش تصویری و ویدیویی

© کپی‌رایت ۲۰۲۲, تمامی حقوق متعلق است به گروه رسانه‌ای چکاد است  |  خانه روشن

» میدان بهارستان، کوچه جورکش، بن‌بست طالقانی، پلاک7

»راه‌های ارتباطی: 36915842-021 ؛ 09377397992