پایگاه خبری تحلیلی

یکشنبه , ۶ فروردین ۱۴۰۲

افزایش ارزش سهام عدالت همسو با رشد بورس

http://khaneroshan.ir/?p=22076

به دنبال روند صعودی معاملات بورس، ارزش سهام عدالت برای افرادی که دارای سهام یک میلیون تومانی هستند به رقم بیش از ۲۴ میلیون تومان رسید.
ارزش سهام عدالت در ماه‌های اخیر نوسان زیادی را تجربه کرده است، معاملات بازار سهام امروز (دوشنبه) در حالی به پایان رسید که شاخص کل تحت تاثیر حمایت های صورت گرفته از بازار سهام با رشد بیش از ۱۶ هزار واحدی همراه شد.
ایجاد چنین روندی در بازار باعث شد تا ارزش سهام عدالت که از مدت‌ها قبل در ادامه روند نزولی بازار با افت شدید همراه بود و سبب افزایش نگرانی مشمولان این سهام شد بار دیگر تحت تاثیر رشد بازار سهام با افزایش قیمت همراه شود.
ارزش سهام عدالت یک میلیون تومانی در بازار امروز به ۲۴ میلیون و ۱۴۲ هزار تومان، ارزش سهام عدالت ۵۳۲ هزار تومانی به ۱۲ میلیون و ۸۱۶ هزار تومان و همچنین ارزش سهام ۴۹۲ هزار تومانی هم به ۱۱ میلیون و ۸۸۵ هزار تومان رسید. بر این اساس ارزش سهام عدالت در مقایسه با روز گذشته ۱.۶ درصد افزایش یافت.
ارزش ۶۰ درصد قابل فروش سبد ۵۳۲ هزار تومانی سهام عدالت به ۷ میلیون و ۶۸۹هزار تومان رسیده است.
ارزش سهام یک میلیون تومانی تا قبل از شروع اصلاح بازار سهام در تابستان به بیش از ۳۸ میلیون تومان رسیده بود اما به مرور و قرار گرفتن روند معاملات بورس در فاز اصلاحی از ارزش این سهام در بازار کاسته شد.
آزادسازی سهام عدالت از جمله مسایلی بود که در چند سال اخیر مورد بحث بسیاری از مسوولان قرار داشت، عرضه آن در بورس به عنوان چالشی جدی در بازار مدنظر قرار گرفته بود و فقط در انتظار اجازه رهبر معظم انقلاب بود که در نهایت این اقدام در ۹ اردیبهشت ماه سال گذشته با صدور ابلاغیه‌ای از سوی رهبر معظم انقلاب آزادسازی و از طریق دو روش با عنوان آزادسازی به روش مستقیم و نیز غیرمستقیم فرصت تصمیم‌گیری را در اختیار مشمولان این سهام قرار داد.

اقتصادی

سرمقاله

تحلیل

صنفی و بازار

مسئولیت اجتماعی

گزارش تصویری و ویدیویی

© کپی‌رایت ۲۰۲۲, تمامی حقوق متعلق است به گروه رسانه‌ای چکاد است  |  خانه روشن

» میدان بهارستان، کوچه جورکش، بن‌بست طالقانی، پلاک7

»راه‌های ارتباطی: 36915842-021 ؛ 09377397992