پایگاه خبری تحلیلی

یکشنبه , ۶ فروردین ۱۴۰۲

http://khaneroshan.ir/?p=452

به گزارش  « خانه روشن» به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، مهدی صادقی نیارکی معاون وزیر صمت در حاشیه بازدید اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی از شرکت هپکو اراک گفت: شرکت پیش از این با مشکل مالکیت مواجه بود که با پیگیری‌های انجام شده حل شد و امید است بدهی انباشته شرکت به عنوان دومین معضل بزرگ موجود در آن نیز با برنامه‌ریزی‌های انجام شده رفع شود.

ممنوعیت واردات ماشین آلات دسته دوم راهسازی

وی اضافه کرد: پیش از این واردات ماشین‌آلات دسته دوم راهسازی بلامانع بود که بر اساس ماده ۱۰۹ و ۱۱۰ قانون امور معادن از سال گذشته ممنوع شد.

صادقی نیارکی اظهار کرد: عقد تولید زیر کلید شرکت، یکی از موضوعات مورد بحث است و لازم به توضیح است بر اساس آن، بانک می‌تواند اقدام به مهیا سازی سرمایه در گردش برای واحد‌های صنعتی و فعالان اقتصادی کند.

وی افزود: در همین راستا شرکت هپکو می‌تواند از مساعدت یکی از بانک‌های زیرمجموعه سازمان تأمین اجتماعی یا وزارت کار بهره‌مند شود.

به گفته معاون امور صنایع وزارت صمت همین که سازمان راهداری کشور متقاضی خرید ۲۰۰ دستگاه ماشین آلات تولیدی از هپکو است، اما حتماً باید قیمت تمام شده و زمان تحویل محصول، طی قرارداد مشخص شود.

صادقی نیارکی در خاتمه یادآور شد: به عنوان متولی بخش صنعت بر خود لازم می‌دانیم برای بازگرداندن این واحد صنعتی به روز‌های خوب گذشته از هیچ گونه حمایتی دریغ نکنیم.

اقتصادی

سرمقاله

تحلیل

صنفی و بازار

مسئولیت اجتماعی

گزارش تصویری و ویدیویی

© کپی‌رایت ۲۰۲۲, تمامی حقوق متعلق است به گروه رسانه‌ای چکاد است  |  خانه روشن

» میدان بهارستان، کوچه جورکش، بن‌بست طالقانی، پلاک7

»راه‌های ارتباطی: 36915842-021 ؛ 09377397992