پایگاه خبری تحلیلی

یکشنبه , ۶ فروردین ۱۴۰۲

عدم افزایش قیمت بلیت هواپیما

http://khaneroshan.ir/?p=167

نرخ بلیت هواپیما افزایش نمی یابد

دقیق کیا گفت: با توجه به شرایط اقتصادی کشور از افزایش ۱۰ درصدی نرخ بلیت هواپیما تمکین کرده‌ایم که تنها جوابگوی حقوق پرسنل است.

به گزارش «خانه روشن» دقیق کیا رئیس انجمن شرکت‌های هواپیمایی کشور در نشست خبری امروز خود با بیان اینکه آزاد سازی نرخ بلیت هواپیما قانونی است، گفت: ما با توجه به شرایط اقتصادی کشور از افزایش ۱۰ درصدی نرخ بلیت هواپیما تمکین کرده‌ایم اما این افزایش قیمت تنها جوابگوی حقوق پرسنل است.

عوارض شهرداری از نرخ بلیت هواپیما باید تغییر کند

دقیق کیا اظهار کرد: از دولت و مجلس درخواست می‌کنیم که عوارض شهرداری که طبق قانون جدید از محل مقصد است از محل مبدا باشد چراکه این عوارض برای ایرلاین‌ها مشکل ساز شده است.

دقیق کیا با بیان اینکه هیچ پرواز انگلیسی از زمانی که اعلام شده در ایران انجام نمی‌شود، افزود: از تمام مسافران که از مبدا انگلیس وارد کشور شده‌اند توسط تیم پزشکی وزارت بهداشت تست گرفته شده است. موضوع مثبت شدن تست کرونای انگلیسی مسافران را باید از وزارت بهداشت پیگیری کنید.

او بیان کرد: هیچ پرواز کانکشن و یا انگلیسی وارد کشور نمی‌شود.

وضعیت صنعت هواپیمایی کشور بحرانی است

این مقام مسئول  با بیان اینکه وضعیت صنعت هواپیمایی کشور بحرانی است، گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا نه تنها ایرلاین‌ها و شرکت‌های هواپیمایی ایرانی بلکه ایرلاین‌های کل دنیا  دچار مشکل شده‌اند.

او ادامه داد: شرکت‌های هواپیمایی از سه تا چهار جهت در ایران ضربه خوردند علاوه بر شیوع ویروس کرونا که بر صنعت گردشگری و هتلداری و صنایع غذایی ضربه وارد کرده است شرکت‌های هواپیمایی هم با توجه به آنکه در صنعت گردشگری هستند دچار مشکلات بسیار زیادی شدند و از سوی دیگر تشدید تحریم‌ها باعث شده که آن‌ها با مشکلات بسیار زیادی روبه‌رو شوند.

اقتصادی

سرمقاله

تحلیل

صنفی و بازار

مسئولیت اجتماعی

گزارش تصویری و ویدیویی

© کپی‌رایت ۲۰۲۲, تمامی حقوق متعلق است به گروه رسانه‌ای چکاد است  |  خانه روشن

» میدان بهارستان، کوچه جورکش، بن‌بست طالقانی، پلاک7

»راه‌های ارتباطی: 36915842-021 ؛ 09377397992